JEFE DE JEFES’den ilk sınıf galibiyet…

16 Mart 2023 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Hızır Reis koşusunu, Gülizar Yanık’ın sahibi olduğu, Özşahinler Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Seyit Gökçe’nin yaptığı Jefe De Jefes (3y de Papa Clem – Shibuya, Ocean Crest) jokeyi Gökhan Gökçe ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Rock Solid (Toccet) elde ederken, Ask The Legend (Papa Clem) üçüncü, Baba Runner (Hakkar) dördüncü, Rubato (Graystorm) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk buluşmada gelen galibiyet…

Bu yıl start aldığı koşularda oldukça başarılı performanslar sergileyen Jefe De Jefes bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Gökhan Gökçe idaresinde koşuyu önde giden rakibinin arkasında ikincilikte takip edip, düzlüğe üçüncü sırada çıktıntan sonra sonlarda koşunun favorisi Rock Solid ile giriştiği mücadeleyi kazanarak kariyerinin ilk sınıf galibiyetine imza atmayı başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Ask The Legend liderliği alırken ikinciliğe Jefe De Jefes girdi. Daha sonra Baba Runner ve Rock Solid sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Ask The Legend liderliğini korurken ikincilikte Jefe De Jefes hemen içinde Baba Runner arkalarında Rock Solid şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Ask The Legend halen lider, ikinciliğe Baba Runner girmeye çalışırken dışında Jefe De Jefes daha sonra Rock Solid sırası ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Ask The Legend liderliğini korumaya çalışırken dışından Rock Solid’in onun dışından da Jefe De Jefes’in atakları görüldü. 200’den sonra bu üç at arasındaki mücadelede sonlarde Jefe De Jefes ve Rock Solid ikilisinin mücadelesi fotoda sonuçlandı. Koşuyu Baş farkı ve 2’11”15 bitiriş derecesi ile Jefe De Jefes kazanan isim oldu.

Jefe De Jefes (Gökhan Gökçe)
News Reporter

3 thoughts on “JEFE DE JEFES’den ilk sınıf galibiyet…

  1. İzmir’de Rock Solid Adana da General Briella bu kadar klas safkanları handikap atı gıbı koşarsanız bu atları kaybedersınız. Rock solıd 2 yarıştır zaten ben yorgun durun dıyor ama anlayana. grup koşu kazandığın atın kv kosuda ne ısı var bırak onu da başkası koşsun sen grupları bekle.. İki safkanın ilgilileride yeni atçı ve bole güzel safkanlara sahip olmuşlar ama kıymet bilmezlerse daha düşük kalibre atlar koşmaya devam ederler ne yazık kı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir