JEFE DE JEFES’den müthiş geri dönüş…

4 Şubat 2024 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koşusunu, Zafer Gezici’nin sahibi olduğu, Özşahinler Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Seyit Gökçe’nin yaptığı Jefe De Jefes (4y da Papa Clem – Shibuya, Ocean Crest) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Dragon Fire (Torok) elde ederken, Colour Of Light (Invincible Son) üçüncü, Delawera (General Quarters) dördüncü, Aegean Knight (Marcavelly) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk galibiyet…  

Son koşularında arka arkaya dördüncülükler elde eden Jefe De Jefes, uzun aradan sonra ilk kez buluştuğu jokeyi Mehmet Kaya idaresinde startla birlikte ön grubun hemen arkasında konumlanıp 800’de liderliği aldı ve son düzlüğe de rakiplerinin önünde lider çıktı. Düzlük boyunca rakiplerinin ataklarına ve özellikle sonlarda Dragon Fire’nin baskısına başarılı şekilde karşılık veren safkan, aynaya 1.5 boy farkla önde girip bu galibiyetiyle uzun süren birincilik hasretine de bir son vermiş oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir