Jokeyler ve Antrenörler kapsam dışı bırakıldı!

Esnaf ve Ahilik Sandığı için Yılbaşından itibaren Bağ-Kur’lu esnaftan kesintiler yapılmaya başlanacak ve üç yıl içerisinde dükkânını kapatmak zorunda kalan esnaf da Ahilik Sandığı’ndan ödenek alabilecek. Üç yıl içerisinde dükkânını kapatmak zorunda kalanlar bundan yararlanacak.

Ekonomik zorluklar nedeniyle iflas eden ya da dükkanı kapatmak zorunda kalan esnaf, ekonomik durumunu düzeltip yeni bir işyeri açana kadar belirli bir süre fondan yararlanabilecek. Devlet de sandığa katkı yapacak.

5510 sayılı Kanuna göre 4-b’li, yani eski adıyla Bağ-Kur’a tabi olarak çalışan sigortalılar sandığın kapsamda yer alacaklar. Tarım Bağ – Kurlular, isteğe bağlı sigortalılar ve köy ve mahalle muhtarları ile bir süredir bu kapsama dahil edilip edilmeyecekleri merakla beklenen jokey ve antrenörler ise kapsam dışında tutulacaklar. Dolayısıyla onlardan kesinti yapılmayacak…

News Reporter

2 thoughts on “Jokeyler ve Antrenörler kapsam dışı bırakıldı!

  1. Merhaba iyi çalışmalar diliyorum, bugün saat 16.00’da özel aygır başvuruları sona eriyor. Özel aygırlardan aşım ücreti, aşım yeri ve aşım adedi hakkında elinize bilgi geçince paylaşabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir