JUDGMENT’den ilk Kısa Vade galibiyet…

4 Eylül 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-6 Macau koşusunu, M. Levent Topsakal’ın sahibi olduğu, Baha Yargı tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Emrah Karaköleoğlu’nun yaptığı Judgment (3y de Scarface – Orse Gül, Sri Pekan) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Ribery (Rodoplu) elde ederken, Captain Fast (Lilbourne) üçüncü, Lady Palpatine (Bushranger) dördüncü, Reach Of Victory (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk Kısa Vade galibiyeti…

Yaz sezonuna kazanarak başlayan ve ardından 3 Grup koşuda start alıp istediği neticeleri alamayınca Temmuz ayından itibaren Handikap ve Şartlı yarışlara geri dönen Judgment, devamlı olarak tabelanın içerisinde yer aldığı bu dört yarışın ardından formda geldiği Kv-6 mücadeleyi kazanarak hem beş yarıştır birlikte piste çıktığı yetenekli jokeyi ile ilk kez kazanmayı başarmış, hem de kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetini elde etmiş oldu.

Mr Loverman ve Roberta Mia’nın 1,5-2 boy kadar geç başladığı koşunun liderliğini Ribery aldı. İkincilikte Reach Of Victory dışına doldurarak Mr Lovermen geldi ve bu sırası ile 1000 startı geçildi. 800’e gelinirken ataklarını arttıran Mr Loverman liderliği aldı. İkincilikte Ribery daha sonra Reach Of Victory ve dışına gelen Judgment şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Ribery içerden tekrar gelerek liderliği alırken en içten Lady Palpatine’nin ortadan Reach Of Victory’in onu dışından Judgment’in ve gerilerden Captain Fast’in atakları görüldü. 200’den sonra orta kulvardan gelen Judgment rakiplerine hakim olarak 1,5 boy farkla ve 1’11″45 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Judgment (Vedat Abiş)

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir