JUNIOR ÇINAR’dan ilk sınıf galibiyeti…

12 Ocak 2023 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2100 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Francesco Sponza koşusunu, Ergin Demir’in sahibi olduğu, Alp Şemsettin Evcimen tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Kaya’nın yaptığı Junior Çınar (5y aa Toccet – Golden Africa, Intense Focus) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Brentwood (Offle Wild) elde ederken, Seddülbahir (Torok) üçüncü, El Nino (Victory Gallop) dördüncü, Boukephalos (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Arka arkaya üçüncü birincilik…

Antalya’da kazandığı koşu ile İzmir’e moralli gelen Junior Çınar son koşularında birlikte olduğu jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde koşuyu önde giden safkanın arkasında takip edip 800’den itibaren aldığı liderliği sonlarda dışından gelen rakibine direnerek kazanırken kariyerinin ilk sınıf galibiyetini elde etmiş oldu.

El Nino’nun 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Rotovatör liderliği alırken ikinciliğe Junior Çınar girerken daha sonra Brentwood ve El Nino sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Rotovatör liderliğini korurken yine ikincilikte Junior Çınar arkalarında Brentwood ve El Nino şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Rotovatör halen lider, Junior Çınar takipte daha sonra Brentwood ve El Nino ikilisi ile 800 geçilirken ataklarını arttıran Junior Çınar liderliği alırken ikinciliğe Brentwood üçüncülüğe de El Nino girdi ve 600 startı geçildi. Junior Çınar ikincilikteki Brentwood’un önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’den itibaren Junior Çınar ve dışındaki Brentwood arasında aynaya kadar süren bir mücadele vardı. Koşuyu baş farkı ve 2’16”27 bitiriş derecesi ile Junior Çınar kazandı.

Junior Çınar (Mustafa Çiçek)News Reporter

1 thought on “JUNIOR ÇINAR’dan ilk sınıf galibiyeti…

  1. Şaibeli 1.lik. izmir’in çocugu M.Çiçek’in bariz faul yaptıgı koşuda İzmir K.K denilen zatlar adamcılık yapmaya devam ettiler. Yatacak yeriniz yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir