K. Sahir Kurutluoğlu kupası SONG RISING’in…

1 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 K. Sahir Kurutluoğlu koşusunu, Zeynep L. Atman’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Metin Acar’ın yaptığı Song Rising (2y ae Trappe Shot – Maraca, Green Tune) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Madras (Halicarnassus) elde ederken, Pitfall (Mendip) üçüncü, Havoc (Native Khan) dördüncü, Velox (Land Force) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk grup koşu galibiyeti…  

İlk iki startını çim pistte koşan Song Rising, daha sonra takı değişikliğine giderek çıktığı ilk sentetik pist deneyimi olan Şartlı-4 koşuyu kazanarak bu pisti sevdiğini belli etmişti. Uyum sağladığı tecrübeli jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlüğe çıkıldıktan sonra ortadan yaptığı etkili ataklarla önde kaçan Madras’ı 200’den sonra yakalayıp onunla giriştiği mücadeleyi sonlarda lehine çeviren safkan böylelikle hem ilk grup zaferini elde etmiş, hem de ikinci sentetik koşusundan da galibiyetle ayrılmış oldu.

News Reporter

2 thoughts on “K. Sahir Kurutluoğlu kupası SONG RISING’in…

  1. Kardeşi mountain gibi inatçı ve sert bir at, atman ekurisinde bu yıl güzel 2 yaşlılar var, seneye damga vururlar 3 yaşlı koşulara.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir