Kaçtı, yakalandı, savaştı ve kazandı…

6 Mart 2022 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 William Giraud Koşusunu, A.Alper Süpürür’ün sahibi, Mustafa Candal’ın yetiştiricisi ve Mehmet Arıcı’nın antrenörü olduğu King Farrier (3y de Hakeem – Gülseç, Royal Abjar), jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Wardenclyfee (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden Grand Treasure (Exaggerator) üçüncü, Bojack (Win River Win) dördüncü, Hakna (Hakeem) ise beşinci olarak ayrıldı.

King Farrier (Mehmet Kaya)

İlk Grup galibiyet…

Yarış hayatının 8’inci startında 4’üncü birinciliğini elde eden King Farrier, İzmir kumunda koştuğu 3’üncü yarışında 2’inci birinciliğini elde ederken, aynı zamanda kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine de imza attı.

Startla birlikte öne çıkan ve koşunun liderliğini yapmaya başlayan safkan, yüksek bir tempoda son virajı da lider dönüp son düzlüğe çıktı. 400 direğini yarım boy önde geçen King Farrier bu metreden sonra Wardenclyffe’in etkili ataklarına maruz kaldı. 300’de rakibinin dışında daha kolay görünen Wardenclyffe kazanacak pozisyona girdi. 200 direğinde iki tay başa baş oldular. Ancak son 100’de mücadeleci karakteri ile yeniden tazeleyen King Farrier finişe kadar olan mesafede rakibi ile arasındaki farkı 3 boya çıkartarak 1’41”60’lık derecesi ile birinciliğe uzandı.News Reporter

1 thought on “Kaçtı, yakalandı, savaştı ve kazandı…

  1. yarışı at göstere göstere kazandı.
    inanılır gibi değil.
    200 metre daha olsa yarış tribünde biterdi.
    Wardenclyffe geldikçe mehmet kaya at gösterdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir