QUEEN PROTEO ilk çim sınavından Kupayla ayrıldı!

12 Mayıs 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Kadir Keçelioğlu koşusunu, Muzaffer Buğdaycı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Şefik Aydemir’in yaptığı Queen Proteo (3y dd Torok – Keyfe Değer, Strike The Gold) jokeyi Erhan Aktuğ ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Storm Force (Myboycharlie) elde ederken, Wednesday Bus (Scarface) üçüncü, Dash Of White (Bluegrass Cat) dördüncü, Real Trouble (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk çim yarışında ilk birincilik…  

Kış sezonunu Adana’da geçiren ve start aldığı son koşu olan Handikap-15 mücadeleyi kazanarak bu yarışa gelen Queen Proteo, nasıl bir sonuç alacağı merakla beklenen ilk çim pist yarışında, yarış hayatının ilk startından sonra tekrar bir araya geldiği yetenekli genç jokeyi Erhan Aktuğ idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlüğe en dışta çıktı ve 400 geçildikten sonra yaptığı ataklarla liderliği alıp kalan metrelerde de farkı açarak hem kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyetini elde etti, hem de ilk çim koşusundan birincilikle ayrılmayı başardı.

News Reporter

4 thoughts on “QUEEN PROTEO ilk çim sınavından Kupayla ayrıldı!

  1. Gazi günü biletini aldı…Gazi olmasa bile diğer büyük yarislarda çok iş yapar ki pedigrisi buna son derece müsait….

  2. TOROK inanılmaz bir aygır, bütün yavruları belli bir seviyenin üstünde, gazi ilk dört sırası TOROK yavruları olursa süpriz olmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir