KAHRAMAN Ekürisinden bir bomba transfer daha…

Nisan ayının ortalarında Tuğban İzzet Aksoy tarafından yetiştirilen Kv-7/D Şevket Belgin koşusu galibi olan 3 yaşlı Anadolu Harikası’nı (Toruk Macto) satın alan at sahibi ve yetiştirici Harun Kahraman, klasik koşuların hemen öncesinde bir önemli transfere daha imza attı.

Kahraman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Canan Korucu’nun sahibi ve Engin Bekiroğulları’nın antrenörü olduğu Luxor temsilcisi 3 yaşlı doru erkek Hardmet’i ekürisinin kadrosuna kattığını duyurdu.

Ergin Talay’da BOLD SEA ROVER’a az farkla geçilmişti…

Yarış hayatına geçen sene 2 yaşlı olarak Ağustos ayında Ankara’da 1400 metre çim pistte koştuğu Şartlı-1 mücadelede elde ettiği ikincilikle başlayan Hardmet (Luxor – Hard Baby, Unaccounted For), yaklaşık 3 hahta sonra koştuğu maiden mücadelede altıncı olarak sezonu kapatmış, 3 yaşlı olarak ilk yarışına Mart ayında Adana’da çıkıp, 1300 metre mesafeli maiden koşuyu 4 boy farkla kazanmıştı.

Hardmet bu yarıştan yaklaşık 3 hafta sonra ve kariyerinin henüz dördüncü yarışında Kv-8 Ergin Talay Koşusuna deklare oldu. Grup yarışların müdavimi güçlü rakibi Bold Sea Rover’ın yanında harika bir performansa imza atarak rakibinin yarım boy gerisinde ikincilik elde eden safkan, dikkat çeken bu performansı ile sezonun sürpriz taylarından biri olduğunu gösterdi.

Bold Sea Rover (Halis Karataş) ve Hardmet (Sadettin Boyraz)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.