KAMUS Kemal Tamer Kupasında duble yaptı!

26 Ekim 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-7 Mustafa Kemal Tamer koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Kamus (6y da Gobakbey – Kamuran, Haberbatur) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Mübariz (Ateştopu) elde ederken, Egeberk (Kafkas Şahı) üçüncü, Süvari Angel (Turbo) dördüncü, Sarraftay (Sarraf) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Geçen sene de kazanmıştı…

Kazandığı Kv-6 Hilmi Erakman koşusu sonrası sentetik pistte start aldığı iki koşusunda da başarılı bir performans sergileyen Kamus, G1 Veliefendi koşusunda da bekleneni verememişti. Kocaeli pistindeki dördüncülüğü sonrası tekrar sevdiği sentetik piste çıkan safkan özellikle son metreleri oldukça zevkli bir mücadeleye sahne olan koşuyu fotoda burun ucu ile kazanırken aynı zamanda bu koşuyu üst üste iki yıl kazanma başarısını gösterdi.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Sarraftay koşunun liderliğini alırken ikinciliğe Yavuz Reis girdi. Daha sonra Kamus ve Süvari Angel sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Sarraftay liderliğini korurken yine ikincilikte Yavuz Reis arkalarında Kamus ve Süvari Angel şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Sarraftay halen lider, Yavuz Reis yine takipte daha sonra Kamus ve Süvari Angel sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Sarraftay liderliğini korumaya çalışırken dışında Yavuz Reis arkalarında Kamus ve Süvari Angel olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de dışardan atak yapan Kamus liderliği alırken gerilerden Mübariz ve Egeberk’in atakları görüldü. 200’de içerde Mübariz ortada Kamus dışta Egeberk arasında oldukça zevkli bir birincilik mücadelesi sürerken tam aynada rakibine hakim olan Kamus burun farkı ve 2’16″09 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Kamus (Gökhan Kocakaya)News Reporter

1 thought on “KAMUS Kemal Tamer Kupasında duble yaptı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir