KAMUS’dan sentetik pistte farklı performans!

17 Temmuz 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2200 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-6 Hilmi Erakman koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Kamus (6y da Gobakbeyi – Kamuran, Haberbatur) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Zeki Dayı (Uçanbey) elde ederken, Berkalp (Ben Anadolu) üçüncü, Yükselabi (Bilgin) dördüncü, Yenersultan (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki üçüncü yarışında ilk galibiyet…

Yaz sezonuna Ankara’da başlayan ve sonrasında İstanbul’da koştuğu ikinci yarışında tatminkar bir üçüncülük eden Kamus, bu kez sevdiği sentetik pistte kazanarak bu sezonki ilk galibiyetini Kısa Vade mücadelede etmiş oldu.

Berkalp’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Yükselabi liderliği aldı. İkincilikte Afacan hemen içinde Yenersultan daha sonra Kamus ve Berkalp sırası ile 2000-1800 startları geçildi. Yükselabi liderliğini korurken yine ikincilikte Yenersultan ve Afacan tek at gibi daha sonra Kamus şeklinde 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Yükselabi liderliğini korurken ikincilikte Afacan içinde Yenersultan daha sonra Berkalp ve Kamus sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Yükselabi az farkla lider hemen dışına Afacan gelirken üçüncülükte Yenersultan dışında Berkalp ortalarında Kamus şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Yükselabi liderliğini korumaya çalışırken dışından Afacan ve ortalarından Kamus’un atakları başladı. 200’den sonra kolay bir şekilde rakiplerine hakim olan Kamus ikinciliğe giren Zeki Dayı’nın 3,5 boy önünde 2’35″03 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Kamus (Gökhan Kocakaya)News Reporter

1 thought on “KAMUS’dan sentetik pistte farklı performans!

  1. Her ne kadar KAMUS’tan sentetik pistteki farklı performansından bahsedilmişse de KAMUS tam bir kaba kum atıdır👌👌👌
    Dereceden de belli ki pistin bugünkü sertliği KAMUS’a başarıyı getirdi… KAMUS’un daha önceki tüm seviyeli sentetik pist yarışlarında da pist hep sertti, pistin yumuşak olduğu zamanlarda KAMUS bu kadar iyi koşmamıştı😏😏😏Tercih meselesi tabii ki bilinmez ama KURTEL ekürisi kaba kumda devam etseydi kum pistte sağlam bir şampiyon olurdu KAMUS
    Ama işte analiz önemli, at koşulurken bu tercihler muhakkak suretle iyi analiz edilmelidir; çünkü şampiyonlar kolay yetişmiyor🤲🤲🤲🙏🙏🙏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir