KANATLI TAY’dan ilk Grup galibiyeti…

18 Şubat 2023 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 koşusunu, Songül Narin’in sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hikmet Turan’ın yaptığı Kanatlı Tay (4y da Tümöz Bey – Ravza, Tigres Light) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Tanışık (Turbo) elde ederken, Her Daim (Sonalp) üçüncü, Akdağ Fırtınası (Orçun) dördüncü, Rockstar (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çıtayı yükseltti…

Yeni yıla Adana ve Şanlıurfa galibiyetleri ile başlayan Kanatlı Tay sonraki iki koşusunda da başarılı sonuçlar elde ederek bu koşuya gelirken ilk kez buluştuğu jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra dışardan yaptığı etkili ataklar ile kazanırken kariyerinin ilk grup galibiyetini elde etmiş oldu.

Mirialem’in 60 metre, Uğurlar’ın 15 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Akdağ Fırtınası liderliği alırken ikinciliğe Her Daim arkasında Rockstar daha sonra Tanışık ve Kaşemumkara sırası ile 1600-1400-1200 startları geçildi. 1000’de Akdağ Fırtınası liderliğini korurken ikincilikte Her Daim ve Rockstar ikilisi arkalarında Özerdem ve Tanışık şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Akdağ Fırtınası arkasındaki Rockstar ve Her Daim ikilisinin önünde düzlüğe çıkıldı. 400’de Akdağ Fırtınası liderliğini korumaya çalışırken ortadan Her Daim’in dışardan Kanatlı Tay ve Tanışık’ın atakları görüldü. 200’den sonra Kanatlı Tay ve Tanışık ikilisi arasında mücadele başladı. Sonlarda rakibine hakim olan Kanatlı Tay 3 boy farkla ve 2’16”30 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Kanatlı Tay (Mehmet Akyavuz)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir