Kantarmacı Ailesinden bir ilk daha; Eküri yaptılar!

Amerika’daki başarıları ile göğsümüzü kabartan usta antrenör Tuncay Kantarmacı’nın oğulları Mertkan ve İlkay Kantarmacı kardeşler, 10 Kasım 2019 Pazar günü Aqueduct Hipodromunda koşulan 48.700 $ toplam ikramiyeli Claiming mücadelede start alan Playthatfunnymusic (Disco Rico – Shoot The Bugler, Yes İt’s True) ve Mo Diddley (Uncle Mo – Miss Bodine, Vindication) isimli safkanları ile koşuyu eküri yaparak ilk iki sırada bitirdiler.

Playthatfunnymusic

Irad Ortiz ile piste çıkan 6 yaşındaki Playthatfunnymusic 1300 metre mesafeli koşuda sonlardaki güçlü sprinti ile 1 boy önde kazanan isim olurken, son virajı az farkla önde dönen 4 yaşındaki Mo Diddley ise Luis Castro Rodriguez ile start aldığı mücadeleyi ekürisinin ardında ikinci tamamlamayı başardı. Eküri olarak bu koşuda Kantarmacı Ailesine 37.000 $ ikramiye kazandıran iki safkan, ayrıca yarıştan sonra da 25.000’er Dolar fiyatla yeni sahiplerine satıldılar.

Başarı grafiği her geçen gün biraz daha yükselten Kantarmacı Ailesini tebrik ediyoruz.

İlkay ve Mertkan Kantarmacı kardeşler, Türkiye’den kendilerini ziyarete gelen ve aynı zamanda akrabaları da olan başarılı antrenör Erhan Dıblen ile birlikte yarış öncesi hazırlıklarında…
Playthatfunnymusic’in kazandığı yarış sonrası…
Eküri biten yarıştan sonra Jokeylerle birlikte çekilen hatıra pozu…
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir