Kantarmacılar Aqueduct’ta Eküri yaptı…

Amerika’daki başarıları ile göğsümüzü kabartan Kantarmacı Ailesi, 13 Kasım 2018 Perşembe günü Amerika’nın Aqueduct Hipodromunda koştukları Reed Kan (Kantharos – Proud Trippi, Trippi) ve Happy Farm (Ghostzapper – Gospel Girl, Holy Bull) isimli safkanları ile yarışı eküri tamamlayarak bir başarıya daha imza attılar.

56.000 $ ikramiyeli koşuya 2 safkanla katılan Kantarmacı Racing LLC, Benjamin Hernandez ile start alan ve Lion Heart’ın Amerika’daki başarılı aygır oğlu Kantharos’un 3 yaşlı temsilcisi olan Reed Kan ile 1300 metre kum pistte uzak farklı bir birinciliğe imza atarken, ekürinin 4 yaşındaki diğer safkanı Happy Farm da jokey Ruben Silvera ile diğer rakiplerinin farklı önünde kolay bir ikincilik elde etti.

Reed Kan

Bir yarış önce Kantarmacı Ailesi tarafından 25.000 $’a satın alınan Reed Kan, böylelikle ilk yarışında parasını çıkartmayı başarırken, 13’üncü startında üst üste 3’üncü birinciliğini elde edip toplam kazancını da 215.968 $’a yükseltti. Reed Kan’ın bu galibiyeti aynı zamanda Kantarmacı Racing LLC’nin bu seneki 24’üncü, Amerika kariyerindeki 78’inci birinciliği olarak kayıtlara geçti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir