Kaos bitti! İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı…

İçişleri Bakanlığı, 17 günlük tam kapanma ile ilgili milyonlarca insanın merak ettiği sorulara cevap verdi ve tam kapanmaya dair merak edilen sorulara cevap verdiği alana yeni eklemeler yaptı.

Bu kapsamda cevaplanan sorulardan biri de; At yarışı organizasyonlarına katılmak amacıyla at sahipleri, antrenörler, seyisler ve diğer çalışanların şehirlerarası seyahatleri nasıl olacaktır? şeklindeydi…

Bakanlık bu soruya şöyle cevap verdi;

“At yarışları müsabakalarının icra edilmesine devam edildiğinden organizasyonun yürütücüsü olan Türkiye Jokey Kulübü tarafından sadece zorunlu durumlar için düzenlenecek görevlendirme belgesinin ibraz edilmesi kaydıyla at sahipleri, antrenörler ve seyisler, farklı illerde düzenlenen organizasyonlara katılmak amacıyla şehirlerarası seyahat yasağından muaf tutulacaktır.

Müsabakanın düzenlendiği zaman ve güzergah kısıtlamasına tabi olacak olan Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen görevlendirme belgelerinin bir örneği eş zamanlı olarak Valilik/Kaymakamlıklar vasıtasıyla ilgili kolluk birimlerine gönderilecektir.”

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN SIKÇA SORULAN SORULAR 5 SON EKLEMELER
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir