KAPRİZ rekorlara doymuyor…

10 Mayıs 2024 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 M. Ziya Adalar koşusunu, Sermet Girişken’in sahibi olduğu, Feme Hay. Tar. Ltd. Şti. Tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erhan Dıblen’in yaptığı Kapriz (5y aa Kaizbert – Dilacan, Druid) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Yiğitkardeş (Kaizbert) elde ederken, Katıoğlu (Sarraf) üçüncü, Demirberke (Turbo) dördüncü, Aşkartay (Hızlıtay) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik’de 13’de 13 yaptı…  

Bu yıl Antalya ve Adana’da start aldığı tüm koşuları kazanarak ne deli iyi durumda olduğunu gösteren Kapriz, çok iyi anlaştığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde startla birlikte aldığı liderliği son düzlüğe taşıdı ve düzlük boyunca rakiplerinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek sentetik pistte 13’de 13 yapıp bu pistteki geçilmezliğini korudu.

 

News Reporter

5 thoughts on “KAPRİZ rekorlara doymuyor…

  1. Annenin babası Druid(PL)
    Baba zaten Kaizbert(RU)
    Sen şimdi bana dünyanın en iyi pedigri uzmanını getir bu atın bana safkan arap atı olduğunu anlatamassın inandıramassın. Bu tarz durumlara karşımıyım değilim sadece koşacaklarsa her türlü koşuda koşsunlar yada koşmayacaklarsa hiç koşmasınlar.

  2. Şu atın arap olduğunu hiç kimse bana inandıramaz; hadi madem ileride başka bir arap aygırdan anne bir şampiyon versin verirse dilimi keserim, kaizberte nameler dizerim,başka aygırdan tabela zor yapar, kaldıki atın eşkali arap değil bence uzun boynu iri uzun gövdesi,aşağıya inen arka baldır,tırnak yapısı özellikle,uzun ve kıvrımlı arka bacaklar v.s,v.s,…tam bir ingiliz
    Kanıksandı yayıldı ama şaibesiz şaibe hiçbir zaman bitmeyecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir