KAPRİZ sentetikte kaybetmiyor…

27 Ağustos 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Türkiye Spor Yazarları Derneği koşusunu, Sermet Girişken’in sahibi olduğu, Feme Hay. Tar. Ltd. Şti. Tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erhan Dıblen’in yaptığı Kapriz (4y aa Kaizbert – Dilacan, Druid) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Dündarzade (Kaizbert) elde ederken, Berkenin Kızı (Kaizbert) üçüncü, Doğu Yıldızı (Baba Mevlüt) dördüncü, Semih Star (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste dördüncü galibiyeti…  

İstanbul sentetik pistine geldikten sonra çok daha farklı bir kimliğe bürünen Kapriz, son üç yarışında birlikte piste çıktığı usta jokeyi Halis Karataş ile son düzlüğe kadar Dündarzade’nin hemen arkasında ve dışında yer tutup düzlüğün son 200 metresinde liderliği aldı ve sonlarda farkı açarak kazanırken, üst üste dördüncü birinciliğini elde edip sentetik pistteki geçilmezliğini de korumayı başardı. 

 

News Reporter

1 thought on “KAPRİZ sentetikte kaybetmiyor…

  1. Malazgirt koşusunda 10/7 yurtdisi kayit yapilmiş (kaizbert) bence bu ayip arap ati yetistiren milyonlara tay satan sultansuyu karacabey vs devlet haralarina ve arap ati yetistircisiyim diyen at sahiplerine yeter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir