KAPRİZ’in sentetik pistte bileği bükülmüyor…

2 Ağustos 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2200 metre sentetik pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-7 Yarış Atı Antrenörleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği koşusunu, Sermet Girişken’in sahibi olduğu, Feme Hay. Tar. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erhan Dıblen’in yaptığı Kapriz (4y aa Kaizbert – Dilacan, Druid) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Gökalan (Ayabakan) elde ederken, Doğu Yıldızı (Baba Mevlüt) üçüncü, Telserencan (Orçun) dördüncü, Ağa Turbo (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik pistte 4’te 4 yaptı…  

Sentetik pistte arka arkaya kazandığı yarışlar sonrası bu koşuya da çok iyi durumda Kapriz, son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Halis Karataş idaresinde start çıkışı sonrası aldığı liderliği düzlükten sonra kolay bir şekilde koruyarak kazanmayı başarırken, üst üste üçüncü birinciliğini elde edip, sentetik pistteki dördüncü startından da galibiyetle ayrılmış oldu.   

Demirer’in 2,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dıştan atak yapan Kapriz liderliği alırken ikinciliğe de Telserencan girdi. Daha sonra Ağa Turbı ve Gökalan sırası ile 2000-1800-1600 startları geçildi. 1400’de Kapriz liderliğini korurken yine ikincilikte Telserencan arkalarında Ağa Turbo ve Gökalan ikilisi şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Kapriz halen lider, Telserencan takipte, daha sonra Ağa Turbo ve Gökalan şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Kapriz ikincilikteki Telserencan’ın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Kapriz farkı biraz açmaya başlarken ikinciliğe de Doğu Yıldızı ve Gökalan ikilisi hamle yaptılar. 200’den sonra temposunu daha da arttıran Kapriz ikinciliğe giren Gökalan’ın önünde farkı 6 boya çıkararak ve 2’32”88 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “KAPRİZ’in sentetik pistte bileği bükülmüyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir