KARAMUSTAFA İzmir kumunda namağlup!

2 Aralık 2021 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3/DHT Lozan Koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi, Karacabey Tarım İşletmesi’nin yetiştiricisi ve Mehmet Demir’in antrenörü olduğu Karamustafa (6y aa Caş – Akay, Bilgin), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Kardeşcan (Turbo) elde ederken, mücadeleden Oğlum Serkan (Turbo) üçüncü, Bombacan (Kıvanç Can) dördüncü, Çaltepe (Ayabakan) ise beşinci olarak ayrıldı.

Karamustafa (Halis Karataş)İzmir’de hiç geçilmedi…

Yarış hayatının 25’inci startında 8’inci birinciliğini elde eden Karamustafa, Lozan Koşusundaki galibiyetiyle rakibi Kardeşcan’ın İzmir kum pistinde 1 yıldır sürdürdüğü geçilmezlik serisini sona erdirirken, aynı zamanda bu pistteki namağlup unvanını da korumayı başardı.

İzmir kum pistinde bugüne dek 3 kez start alıp bunların tamamından galibiyetle ayrılan safkan, geçen sene Mart ayında koştuğu ve sonrasında yasaklı madde ile start aldığı tespit edildiği için ikinciliği iptal edildiği Şirinyer Koşusu hariç Şirinyer Hipodromunun kumunda mücadele ettiği hiçbir rakibine mağlup olmadı.

Süratli başlayan koşuda önceki tempoya hiç uymayan ve son viraj dönülürken temposunu arttırıp son 400’de gruba hakim olan Karamustafa, 300’den itibaren dışında çıkan güçlü rakibi Kardeşcan’ın ataklarına aynı şekilde cevap verip finiş çizgisini 1 boy farkla ve 1’52”15’lik derecesi ile önde geçti.

Karamustafa (Halis Karataş)
News Reporter

3 thoughts on “KARAMUSTAFA İzmir kumunda namağlup!

  1. Kardeşcan gibi bir atın h.çizike verilmesi cankardeşlerin olmadığı bir harada bu attan da vazgeçildigini gösterir atı sonlarda nasıl dövdü içim acıdı yazık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir