KARAMUSTAFA İzmir’deki geçilmezliğini korudu!

23 Ocak 2022 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Hasan Tahsin Koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi, Karacabey Tarım İşletmesi’nin yetiştiricisi ve Hakan Yüzbaşı’nın antrenörü olduğu Karamustafa (7y aa Caş – Akay, Bilgin), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Kardeşcan (Turbo) elde ederken, mücadeleden Atiksoylu (Atikbey) üçüncü, Aslansoylu (Turbo) dördüncü, Demirşah (Efem) ise beşinci olarak ayrıldı.

İzmir’deki geçilmezliğini koruyor…

Yarış hayatının 26’ıncı startında 9’uncu birinciliğini elde eden Karamustafa, 2 Aralık 2021 tarihinde yine Kardeşcan’ı mağlup ederek kazandığı Lozan Koşusunun ardından bu kez de Hasan Tahsin Koşusunda birinciliğe uzanarak, hem kariyerinin 5’inci Grup galibiyetine imza attı, hem de İzmir kum pistindeki namağlup unvanını korumayı başardı.

Startla birlikte Atiksoylu’nun liderliği aldığı mücadelede uzun süre onu yakın markaja alan Kardeşcan ikincilikte yer tutarken, Karamustafa da yarış boyunca ezeli rakibinin arkasında kalarak son düzlüğü bekledi.

Son viraj dönülüp düzlüğe çıkıldığında Kardeşcan Atiksoylu’nun dışından koşunun liderliğini almaya çalışırken, Karamustafa ise Kardeşcan’ın dışına çıkmak istemeyen jokeyinin ustaca hamlesi ile bariyer dibini tercih etti. 300’den sonra rakibine oranla daha sermayeli görünen Karamustafa, sürekli içe doğru yatan rakibinin atalarından etkilenmeden son 150 metrede bitirici hamlesini yaptı ve 3.5 boy farkla ve 1’51”47’lik derecesi ile finiş çizgisini önde geçti.News Reporter

1 thought on “KARAMUSTAFA İzmir’deki geçilmezliğini korudu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir