HOPEFUL’dan kolay bir KV galibiyeti…

Adana’nın ilçe belediyelerinden biri olan Karataş Belediyesi adına 17 Kasım 2018 Cumartesi günü düzenlenen  2 yaşlı dişi İngiliz taylarına mahsus KV-6/D koşuyu, Sezen Ümitli‘nin sahibi, Emrah Karamazı’nın  yetiştiricisi ve Ethem Metin’in antrenörü olduğu Hopeful (Pleasantly Perfect – Ateş, Fath), jokeyi Özcan Yıldırım ile 1300 metre kum pistte 1’22”62’lik bir derece ile kazandı.

İlk yarışı hariç koştuğu tüm yarışları tabela içerisinde tamamlayan ve kariyerinin 8’inci yarışında 2’inci birinciliğini elde ederken kazancını da 206.200 TL’ye yükselten safkan, Adana kum pistinde ortaya koyduğu parlak performansı ile kış sezonu öncesinde son derece olumlu sinyaller verdi. Koşuda ikinciliği Jessamine (Win River Win) elde ederken, mücadeleden Altınbaşak (Kaneko) üçüncü, Karmafelsefesi (Lion Heart) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Hopeful (Özcan Yıldırım)

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan tayın sahibi adına antrenörü Ethem Metin‘e kupasını Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal verdi. Ünal ayrıca Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp‘e de bir plaket verdi.

Karataş Belediyesi Koşusu Kupe Töreni 2018
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir