KARDEŞCAN 2021’de geçilmezliğini koruyor

28 Şubat 2021 Pazar günü İzmir Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2/DHT Şirinyer Koşusunu, Muzaffer Can’ın sahibi ve yetiştiricisi, Muharrem Can’ın ise antrenörü olduğu Kardeşcan (5y aa Turbo – Bedel 2, Tunca), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

10 safkanın katıldığı mücadelede ilk virajı yedinci sırada dönüp karşı düzlüğe de aynı şekilde çıkmasına rağmen 1000 direği geçilirken koşunun liderliğini almayı tercih eden Kardeşcan, bundan sonraki metrelerde liderliğini korumayı başarıp, yarım boy farkla ve 2’16”15’lik derecesi ile bu sene koştuğu üçüncü yarışında bir kez daha birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Ertemiz (Demirkazık) elde ederken, mücadeleden Ildırlı (Turbo) üçüncü, Çaltepe (Ayabakan) dördüncü, Biceroğlu (Kocabey) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Kardeşcan (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

5 thoughts on “KARDEŞCAN 2021’de geçilmezliğini koruyor

  1. Bu güzel tay 28 şubat daki bu yarışından beş gün sonra 5 mart da tekrar koşturulacak. Yazıktır en sonki yarışı 1900 metre kum yarışıydı. Bırakın dinlensin. Bu gibi taylar ağaçta yetişmiyor beyler..,

    1. bunlar dediğin şeylerden anlamaz kardeş bunlar cankardeşin de başını yediler trilyonları kazandılar yazık olan atlara oluyor..

  2. Çarşamba İstanbul 3 koşu. Koca kaya.atın üstünde. Durmayı bilmiyor.bunlar jokey değil faytona bilemez..paraya doymuş bunlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir