KARDEŞCAN seriyi bozmadı; 6’da 6…

28 Mart 2021 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus A3/DHÖ Çakabey Koşusunu, Muzaffer Can’ın sahibi ve yetiştiricisi, Muharrem Can’ın ise antrenörü olduğu Kardeşcan (5y aa Turbo – Bedel 2, Tunca), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Kardeşcan (Gökhan Kocakaya)

5 safkanın start aldığı mücadelede ilk metrelerde öne çıkan Oğlum Serkan’ın hemen arkasında ikinci sıraya yerleşen Kardeşcan, bu pozisyonunu son viraj dönülünceye kadar korudu ve rakibinin elinden kaçmasına izin vermeden son düzlüğe de onun hemen dışında ikinci çıktı.

Son 400 geçilirken Oğlum Serkan ve Kardeşcan başa baş duruma geldiler. 200’de içindeki rakibine bir boyun hakim olan Kardeşcan bu metreden sonra dış kulvardan Babaismail’in hücumlarına maruz kaldıysa da temposunu hiç düşürmedi ve potoya kadar olan mesafede farkı 2.5 boya çıkartarak 1’35”21’lik derecesi ile bir kez daha birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği 4 ay aradan gelen Babaismail (Balıkhan) elde ederken, mücadeleden Oğlum Serkan (Turbo) üçüncü, Belalı Tumbul (Kaizbert) dördüncü, Ertemiz (Demirkazık) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Kardeşcan (Gökhan Kocakaya) ortada, Babaismail dışta, Oğlum Serkan içte…

2021’de hiç geçilmedi…

Yarış yaşamının 32’inci startında 20’inci birinciliğini elde eden Kardeşcan, yılbaşından bu yana start aldığı 6 yarışı da kazanarak önemli bir seriye ve dikkat çeken bir başarıya imza attı. 2.7 Milyon liralık kazanca ulaşan başarılı safkan, son 2 yılın şampiyon jokeyi Gökhan Kocakaya ile birlikte piste çıktığı 10 yarışından 9’undan galibiyetle ayrılmasını bildi..

News Reporter

3 thoughts on “KARDEŞCAN seriyi bozmadı; 6’da 6…

  1. startta kalmasa babaismail ne kadar zorlayabilirdi acaba??? eksik koşmasına rağmen yine de a3 kazanıyorsa hiç zorlanmadan kaba kumda bol bol para kazandırır sahibine… sentetikte çim de denerler mi acaba yaz sezonunda??

  2. Long runner kardeşcan compiler call to victory bu atlar hic gecilmiyor ama sayın yaris basınına göre karataş sihirbaz bunu bir acıklasa yarış basınıda öğrensek bizde neden bu atları geçemiyor sayın sihirbazınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir