Kariyerinde bir ilki başarabilecek mi?

Çalışkanlığı, efendiliği ve başarısı ile takdir toplayan son 3 yılın şampiyon jokeyi Gökhan Kocakaya, 15 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul’da koşulacak olan yılın ilk klasik mücadelesi Erkek Tay Deneme Koşusunda bir ilki başarmaya çalışacak.

2400’ün üzerinde birinciliği ve Miramis ile kazandığı Gazi Koşusu dahil toplam 37 G1 galibiyeti bulunmasına rağmen kariyerinde şu ana dek Erkek Tay Deneme galibiyeti yer almayan başarılı jokey, geçen sene Çaldıran, bu sene ise Preveze Koşularında birlikte piste çıktığı Sigoş ile bir kez daha kazanarak bir ilki başarmaya çalışacak…

Sigoş (Gökhan Kocakaya)

Pazartesi Fransa’ya gidiyor…

27 Günlük cezadan döndükten sonra Jokey sıralamasında yeniden liderliği ele geçiren Kocakaya, 13 Mayıs 2022 Cuma günü İstanbul’da bindiği 8 safkanın 4’ü ile kazanarak ne denli formda olduğunu gösterdi. Hafta sonu İstanbul’da at bindikten sonra Pazartesi günü Fransa’ya gideceği öğrenilen jokeyin ardından 5 günlük cezasını çekeceği bilgisi alındı…News Reporter

6 thoughts on “Kariyerinde bir ilki başarabilecek mi?

  1. Bence final dance 2000 ve üzeri mesafeye çıktığında gerçek performansını gösterecektir, ben şahsen uzayan mesafede Final Dance e rakip göremiyorum, ağır kanlı bir safkan onun içinde belki bekleme yapacaklarına tempo verdirseler daha başarılı olabilir. Gazi favorim kesinlikle final dance tir diğerlerinin uzayan mesafede dağılacaklarını düşünüyorum.

    1. Banada öyle geliyor gazide tek rakibi yine kendisi olur..fakat tempo yapabileceğini pek sanmıyorum.uzun sprintini en iyi şekilde kullanarak 2000 ve üzeri tüm yarışlarda söz sahibi olur..

  2. Kardeşim nedir bu ya.Dişi de 21 erkekte 17 at ve mesafe 1600.At trafikten kurtulana kadar yariş biter.Buna bir kota koymalari lazim.Bu kadar atla biz performans izleyemeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.