Kariyerine abisi gibi kazanarak başladı…

Şampiyon sprinter Alihan’ın anne kardeşi Yargıç (Native Khan – I Am That Chick, Closing Argument) yarış kariyerine parlak bir başlangıç yaptı.

14 Şubat 2024 Çarşamba günü İstanbul’da 1500 metre sentetik pistte koşulan Şartlı-1 mücadele ile yarış hayatına başlayan kır erkek tay, ilk 200 metrede liderliği aldığı yarışta son 200’de bir ara yakalanır gibi olmasına rağmen jokeyi Ahmet Çelik ile yeniden tazeledi ve 1’34”39’luk bir derece gerçekleştirerek birinciliğe uzanırken dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yargıç’ın anne kardeşi Alihan da kariyerine İstanbul’da kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlamıştı…

News Reporter

29 thoughts on “Kariyerine abisi gibi kazanarak başladı…

 1. uzun zamandır takip ediyordum bu tayı ne zaman koşacak diye Selim Bey acele etmeden çok güzel şekilde hazırlamışlar tebrik ederim. Yalnız bu tay için Ahmet Çelik doğru jokey mi bence tartışılır. Ayakları düz bassın takip etmeye devam.

 2. Jokeyler hakkında yorumlarda lütfen at sahibinin kararlarına saygı gösterin..
  İşin içersinde olmadan linç kampanyası hoş değil..
  Kaldıki Ahmet Çelik kardeşim atıma kusursuz bindi ve onun sayesinde ve tecrübesiyle kazanma başarısı gösterdik.
  Atımızı jokeyi Ahmet Çelik’tir

   1. Yurt dışında başarı lazım ki atçılık ilerlesin hiç kimse kusura bakmasın bizim atlarımız kendi çöplüğünde iyi yurt dışına çıkınca eşek oluyor istisna birkaç at haricinde yetmez Türk’e yakışan budur okadar at sahibi korkmayın birleşin godolphin gibi dünyanın heryerinde koşun görsünler evet maliyetler tavan fakat devletin desteğini alın globalleşin artık ölmeden görelim

  1. Alihan’nin annesinden 5 yaşında en fazla 10 yarış koşmuş bir dişi damizliga ayrılırsa Alihan’dan 3 kat daha fazla güçlü taylar verir görüşündeyim sizin düşünceleriniz

  2. Ne linç i ne kampanyası..! Adam beğenmiyormuş söylemiş. Ben de beğenmiyorum ne olacak yasak mı söylemek. Siz istediğiniz jokeyi bindirirsiniz atınıza. En ufak eleştiri yasak oldu memlekette.

 3. Herkesin gördüğünü at sahibi görmüyorsa yapacak Bişey yok, jokey at uyumu çok önemli bence, Süleyman Akdı yarış bahçesinde de dile getirdi Ahmet çelik in eksikliklerini, böyle devam ederse kayıp olur diye, bunu Süleyman Akdı görüyor atsahibi görmüyorsa bize bol şans ayakları düz bassın demekten başka bişey söylemek düşmez.

 4. I Am That Chick, Turk Yariscilik Tarihine efsane kisrak olarak simdiden adini altin harflerle yazdirdi. Tebrikler Ali Selimoglu Bey. Boyle nadide safkanlari biz yarisseverlere izlettiginiz icin.

 5. Muhtemelen kısa yarış yoktu diye tahmin ediyorum. kısa da daha iyi koşacaktır. bu yarış beklentimi karşılamadı orjin itibariyle.

 6. ali abi sayesinde neredeyse 3 aydır çok yakından takip ediyoruz tayın durumunu. gecıldıkten sonra tazelemesı önemliydi alihanın tersine yargıç uzunda daha iyi olacak gibi ayakları düz bassın eminim alihan gibi sık koşmadan doğru mesafeler seçilerek yarış programı belirlenecektir ayakları düz bassın.

 7. Allah kaza bela vermesin çok güzel bir tay… Böyle taylar yetiştirmek kolay değil ortada bir emek var… Allah kolaylık versin….

 8. Alihan nerede sık koşmuş yaa. Bari bu adamlara demeyin bunu. Jokey tercihine gelince Karataş’ın Kocakayanin olmadığı yerde ilk tercih görecek jokeylerden biri Ahmet Çelik tır. Derece ilk koşusu için çok da önemli değil. Tekrar tazelemesi güzeldi. Bence Alihan dan farkı baba etkisiyle biraz daha mesafe yapacaktır.

   1. Herkesin Bir Ruhsal dönemi oluyor. Bu sağlık olur. Ailevi bir durum olur bizler uzaktan bunları bilemiyoruz. Ahmet Çelik Şampiyon bir jokey bazı şeyleri artık geçmesi lazım. Karataş bile geçen senelerde ata kötü davrandı diye Ceza aldı
    En düzgün yarış Hafta sonu Ankara ve İstanbul da olan yarışlar

  1. Alihan gibi sık koşmadan derken Alihan sık koşmuyor yarış seçilerek özenle koşuyor demek istemiş yukarıda ki arkadaş at sahibini atın menajerini ekibini övmüş ve bu tayıda özenle koşarlar demiş

 9. Ben de insanları anlamıyorum, o jokey binmesin, bu jokey binmesin kim binecek bu atlara. Jokey bırakmadınız. Burada kime sorsam farklı jokey söyler. Biri çıkar en doğrusuna bi kulp bulur diğeri başka bir kulp. Yani kimseyi memnun edemezsiniz.

 10. Ali Selim abi Ahmet Çelik de ısrarınız nie? Bir sonraki yarışlarda bu jokeyle bu şekilde koşarsa tabela yapmaz,biz Ahmet e kötü demiyoruz , bu atın jokeyi değil diyoruz. At fedai yarışı yaptı çıktı, kesildi,arkadan sağlam gelen olmayınca yarış kazandı.Bu ata Akın veya Görkem daha iyi biner.Yine de karar sizin,at sizin ben şahsen bir dahaki yarışında kuponuma yazmayacağım…

 11. Atın sahibi dolaylı olarak “Çelik olmazsa yarışı kazanması zordu” demek istemiş.
  Bana da öyle geliyor, çünkü Çelik son mesafelerde genelde iyi bir jokey ki, son mesafelerde her ata sprint tazeletmek kolay değil. Gördüğüm kadarıyla atın sprint tazeleyip yarışı kazanmasında Çelik’in de payı var.

  Ayrıca bu atın uzunda, kısada ve sprint yeteneği tam olarak belli değil. Atın karakteri iyi tespit edilirse çok başarılı olacağa benziyor.

 12. Bu arada Ali selimoğlu atçılık sana yakışıyor kardeşim sabırla bekleyip güzide safkanlar sunuyosun sahalara tebrikler ribella,kurtaran,sabırlı,Mary Allen wolf son gibi jenerasyon görmek istiyoruz artık birde efsane Altın çocuk dönsün sahalara selim dönsün sahalara onlarsız hiçbir tadı yok yarışların..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir