DWCC’de 4.Gün; Godolphin’in Dediği Olur!

KARNAVALDA 4. GÜN

Godolphin’in Dediği Olur…

Dubai karnavalının dördüncü günü sürpriz sonuçlarla başlayıp, Godolphin Ekürisinin resmigeçitleriyle kapandı. Günün koşularında alınan sonuçlar şöyle:

1.KOŞU Handikap (95+) 175.000$  1000m-Çim

En dış starttan çıkan Mazzini (Exceed And Excel – Firenze ) seri temposuyla numarayı alırken, Hit The Bid (Exceed And Excel – Selinka)  ve Rebel Streak yanına geldiler. Favori Fatinaah onları dördüncülükte izliyordu. Son 500 metrede rakiplerinden ayrılan Mazzini ile Hit The Bid arasındaki birincilik mücadelesinden galip ayrılan Mazzini oldu. Tadhg O’Shea’nin bindiği safkanın derecesi 0.57.23 oldu. Koşuda Faatinah üçüncü, Orvar dördüncü oldu.

2.KOŞU Şartlı (3 yş) 100.000$  1900m-Kum

Üç yaşlı tayların mücadelesinde, Jebel Ali Hipodromunda maiden’dan çıkan Manguzi (Planteur – My Girl Charlie) bu kez daha güçlü rakipleri geride bıraktı. Fernando Jara’nın bindiği Manguzi startla birlikte liderliği aldı ve son 800’de de temposunu yükselterek Superior’un baskısından kurtuldu. 600’den itibaren rakiplerine hayli fark yapmasına rağmen, son 400’de temposu hissedilir biçimde düşünce, güçlü ataklarla gelen Estihdaaf (Arch – Enrichment)  farkı yarım boya kadar indirdi. Manguzi’nin bitiriş derecesi koşu 1.59.90 oldu.

3.KOŞU Al Rashidiya G2 250.000$  1800-Çim

Günün ilk açık koşusuna altı safkanla katılan Godolphin Ekürisi ilk dört sırayı, antrenör Saeed bin Suroor’un safkanları da ilk üç sırayı paylaştılar. Dream Castle (Frankel – Sand Vixen) bu kez kazandığı ilk koşudan çok daha iyi göründü ve G1 Jebel Hatta’ya adeta göz kırptı… Leshlaa (Street Cry – Vine Street)’da ikinciliği ekürisi Racing History’den burun farkıyla kurtardı. Dördüncü kalan Blair House bugün pek mücadelenin içinde görünmedi ama sanırım bir sonraki yarışını farklı koşacak. Dream Castle ile jokeyi Christophe Soumillon’un uyumu dikkati çekiyor.

4.KOŞU Handikap (90-108) 135.000$  2000m-Kum 

Richard Mullen’ın ısrarla bindiği Saltarin Dubai (E Dubai – Saltarina Fitz) bu yarışında geçen yılki formuna ulaşmış göründü. Starla birlikte aldığı liderliği rakiplerine kaptırmadan 2.05.79’lük dereceyle birinciliğe uzanırken Montsarrat (Poet’s Voice – Flying Flag) ikincilikte kaldı. Dolkong üçüncü, Key Bid dördüncü oldular.

5.KOŞU Al Fahidi Fort G2 250.000$  1400-Çim

Günün diğer açık koşusunda da bu kez Charlie Appleby antrene ettiği D’Bai (Dubawi – Savannah Belle), Mythical Magic (Iffraaj – Mythie) ve Bravo Zolo (Rip Van Winkle – Set Fire) ilk üç sıranın sahibi oldu. Ekürinin favori safkanı Top Score da dördüncülüğü fotoda kaybetti. Son 400’de başladığı sprintiyle göz dolduran D’Bai de Godolphin’in yola devam edecek safkanlarından biri… James Doyle’un bindiği bu safkan 1.23.40 ile gecenin en iyi derecesini yaptı.

6.KOŞU Handikap (95-108) 135.000$  2410m-Çim

Günün kapanışı da yine Godolphin Ekürisinin safkanlarından biri olan, Spotify (Redoute’s Choice – Gwenseb) dan geldi. James Doyle böylece geceyi iki birincilikle kapatan jokeyi olurken, safkanı da çıktığı gibi kazandığı koşuda   2.30.78 yaptı. Sharpalo (Shamardal – Pony Girl) sonlarda Spotify’ı sıkıştırdı ama geçemedi. Favori Bin Battuta bu iki rakibinin hayli gerisinde üçüncülükle yetindi.

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir