KATIOĞLU seriye devam ediyor…

17 Aralık 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3 koşusunu, Mustafa Katı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Casım Katı’nın yaptığı Katıoğlu (3y de Sarraf – Kıristina, Sağanak) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Demirberke (Turbo) elde ederken, Rockstar (Turbo) üçüncü, Taştepe (Kara Yağız) dördüncü, Mucit Tay (Tümöz Bey) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kum pistte ilk Grup galibiyeti…

Adana sezonuna Kv-9 Umutbey koşusu galibiyeti ile başlayan Katıoğlu çok iyi uyum sağladığı jokeyi Akın Sözen idaresinde süratli giden koşuyu ortalarda takip ederek düzlükten sonra yaptığı etkili ataklar ile kazanırken, hem üst üste üçüncü birinciliğini elde etti, hem de kum pistteki ilk Grup galibiyetine ulaşmış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Mucit Tay koşunun liderliğini alırken, ikinciliğe dışardan gelen Mister Win girdi. Daha sonra Şahin Mahmut ve Bay Tosunoğlu sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Mucit Tay liderliğini korurken yine ikincilikte Mister Win arkalarında Şahin Mahmut ve Bay Tosunoğlu şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Mucit Tay halen lider, Mister Win yine takipte daha sonra Şahin Mahmut, Bay Tosunoğlu ve Demirberke olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Mucit Tay liderliğini korumaya çalışırken ortadan Demirberke’nin ve gerilerden de Katıoğlu’nun atakları görüldü. 200’de ortadan gelen Demirberke liderliği alırken dışından da Katıoğlu atağa kalktı. Son metrelerde dışardan daha kuvvetli gelen Katıoğlu rakibini aynaya yakın yakalayıp boyun farkı ve 1’35”18 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Katıoğlu (Akın Sözen) (dışta)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir