KATIRCIOĞLU Kupası BALLIKIZ’ın…

30 Eylül 2018 Pazar günü atçı ve yetiştirici Prof. Dr Sedat Katırcıoğlu anısına İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 yaşlı dişi Arap taylarına mahsus KV-7/D/DHÖW koşuyu, Fatih Çiftçi’nin sahibi ve yetiştiricisi, Mülayim Anat’ın ise antrenörü olduğu Ballıkız (Kaizbert – Ballı, Baykan 1), jokeyi Uğur Polat ile 1300 metre çim pistte 1’26”15’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

BALLIKIZ (Uğur Polat)

Tamamı dişi 10 Arap tayının start aldığı koşuda son virajı kolay bir tempoda beşinci sırada dönen Ballıkız, düzlüğün ortasından itibaren başa baş mücadeleye girdiği içindeki rakibine aksiyon ve bir burun farkı ile hakim olup olaylı son yarışın aksine bu defa gülen taraf olurken, beklentilerin üzerinde başarılı bir yarış çıkartan Gündoğarken (Ayabakan) mücadeleden ikinci, 1.5 boy geride Alıcıkuş (Ayabakan) üçüncü, 1 boy geride Elzemim (Güntay) ise dördüncü oldu.

Koşu sonrasında Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya‘ya kupasını Prof. Dr. Sami Katırcıoğlu verdi. Törene, TJK Başkanı Serdal Adalı, Genel Sekreter Sadettin Atığ, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ile davetliler de katıldı.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.