KATMA DEĞER Kocaeli’yi sevdi!

18 Ocak 2019 Cuma günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Ümit Barlık’ın sahibi, Piraye Cemiloğlu’nun yetiştiricisi ve Gülnur Yavuz’un antrenörü olduğu Katma Değer (4y aa Win River Win – Alize, Banko II), jokeyi Ayhan Kurşun ile 1900 metre kum pistte 2’02”79’luk bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Katma Değer (Ayhan Kurşun)

10 Safkanın start aldığı 118.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda son düzlüğe ikinci sırada çıkan Katma Değer, düzlükteki güçlü atakları ile finişe yakın farkı 3 boya çıkartarak kariyerinin 5’inci ve 2’inci Grup galibiyetine imza atarken, kazancını da 674.300 TL’ye yükseltti. Koşuda ikinciliği daha önce Kocaeli’nde koştuğu iki yarışından da birincilikle ayrılan Can Dadaş (Scarface) elde ederken, mücadeleden Montana (Mendip) üçüncü, bu safkanın da 11 boy gerisinde Black Adler (Goldat) dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde, koşuyu kazanan atın sahibi adına İlhan Kapusız‘a kupasını Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır verdi. Törene, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Kocaeli Hipodrom Müdürü Ali Cumhur Özertaş ile davetliler de katıldı.

A3 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir