KATSU sentetik pistte seriyi sürdürüyor…

22 Ekim 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre Sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Günen Ökten Koşusunu, Mehmet Emin Ekenler’in sahibi, Kasım Ercan Ekenler’in yetiştiricisi ve Tarkan Şit’in antrenörü olduğu Katsu (2y de Kaneko – Anatolian Sun, Cuvee) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Mucize Kız (Torok) elde ederken, mücadeleden Perotti (Lion Heart) üçüncü, Wardenclyffe (Victory Gallop) dördüncü, Baba Şahin (Deha) ise beşinci olarak ayrıldı.

Katsu (Gökhan Kocakaya) 22 10 2021 01

Sentetik pistte 4’te 3 yaptı…

Kariyerinin 6’ıncı startında 3’üncü birinciliğini elde eden Katsu, sentetik pistte koştuğu 4’üncü yarışından ise 3’üncü kez birincilikle ayrılmayı başardı. Sentetik piste ilk kez Ağustos ayında çıkan ve bu mücadeleden ikincilikle ayrılan doru erkek tay, ardından sırasıyla Maiden, Şartlı-5 ve son olarak Kv-9 mücadeleyi kazanarak üst üste seri birincilikler elde etti.

Startla birlikte başa çıkan ve tüm yarışı en önde koşan Katsu, son düzlüğe de lider çıktı ve yol boyu rakiplerinin ataklarından etkilenmeden 1 boy farkla ve 1’31”66’lık derecesi ile birinciliğe uzandı.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir