KATSU’dan beklenen galibiyet…

20 Eylül 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Talha Dinçel koşusunu, Mehmet Emin Ekenler’in sahibi olduğu, Kasım Ercan Ekenler tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tarkan Şit’in yaptığı Katsu (4y da Kaneko – Anatolian Sun, Cuvee) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Peekaboo (Toronado) elde ederken, Grand Treasure (Exaggerator) üçüncü, Turdemirkır (Captain Rio) dördüncü, Alanalp (Bushranger) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ikinci birincilik…  

Yaklaşık 11 ay aradan sonra koştuğu ilk yarışını kazanarak pistlere geri dönen Katsu, sonraki startı olan Kv-6 Safiyettin Sakarya koşusunu Kayıbeyi’nin arkasında ikinci tamamlamıştı. Koştuğu her yarış sonrası kondisyonunu biraz daha geliştiren safkan iyi durumda girdiği koşuda öndeki rakibinin arkasında yer tutup düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla 300’de liderliği aldı ve sonlarda içinden gelen Peekaboo’nun ataklarına karşılık vererek yılki üçüncü startında ikinci birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

2 thoughts on “KATSU’dan beklenen galibiyet…

  1. 8 milyon dağıtılacak ikramiye altılı 1950 TL veriyor.bu ikramiyelerle hala 100 TL veren altılı,neymiş kesinti artmış..ne kadar artarsa artsın 100-200 TL altılı verince benim mantığım almıyor.zaten abuk subuk protestolar kararlar,jokeyler desen öyle,starta girmeyen atları bekle 15 dakika…son düzlük de birbirinin üstüne at surmeler…
    Özetle bu şartlarda hala bu oyunu oynayan bence doğru birşey yapmıyor.bende bıraktım..bu ay hiç oynamadım paradan tasarruf ettim..

  2. Aynen hocam bende katılıyorum ve artık bu oyunu bırakıyorum. Kısacası Attığın taş ürküttüğün kuşa deymiyor. Yakalıyoruz 300 400 tl veriyor. Birde ganyanlar yüksek olduğu halde. Bundan sonraki yarışmacı arkadaşlara bol şanslar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir