KAYI BEYİ ikinci baharını yaşıyor…

22 Şubat 2024 Perşembe günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı koşusunu, Coşkun Gözler’in sahibi olduğu, Tevfik Çelikoğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tolgahan İmal’in yaptığı Kayı Beyi (8y da Dr Fong – Star Larks, Mujahid) jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Mirbey (Captain Rio) elde ederken, Oğlum Doruk (Bosporus) üçüncü, Mavi Kılıç (Yonaguska) dördüncü, King Of The Night (Paco Boy) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste altıncı birincilik… 

Arka arkaya kazandığı yarışlar sonrası bu koşuya da oldukça iyi durumda gelen Kayı Beyi, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Akın Sözen idaresinde koşuda ön grubun hemen arkasında konumlanıp, düzlüğe dördüncü sırada çıktı ve mücadelenin son metrelerinde önde kaçan Mirbey’i yakalayıp bir kez daha birinciliğe uzanmayı başarırken, kariyerinin ilk Grup galibiyetini ve üst üste altıncı birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

4 thoughts on “KAYI BEYİ ikinci baharını yaşıyor…

  1. Çelikoğlu ekurisinde hiç kaba kum denenmedi çünkü. Yıllarca atı sentetik ve çimde koşturup bunu cozememek ilginç. İnsanların neden kum atlarını dahi çimde koşturmaya çalışmasını anlamıyorum.

    1. Ayakları düz bassın ve katılıyorum sentetikte 42de10 galibiyet kumda 12de10 galibiyet bazen at sahiplerini anlamak zor oluyor

  2. Demek ki,seyisi ve ekibi de canla başla, çalışıyor, sonuç ortada, helal olsun emeği geçenlere…

  3. Kayi Beyi ileride tam hikayesi yazılacak atlardan biri olabilir. Hikaye derken Sayın Resat Kostem Ustadin Ruzgar gibi gecenler yazi dizisinin devamini sabirsizlikla bekliyoruz. Hikayesi yazilacak daha cok at var. Long Runner, Call to Victory, Inspector, Ulan Bator, Finesse, Gray Storm gibi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir