Kazanırlarsa bunu başaran ilk Eküri olacaklar!

96.Gazi Koşusu öncesi 3 yaşlı İngiliz tayları için son provalar bugün ve Çarşamba günü koşulacak olan 3 önemli mücadele ile tamamlanacak… 4 Haziran 2022 Cumartesi günü Ankara’da koşulan İbrahim Kirazoğlu ve Mehmet Akif Ersoy Koşularından sonra gözler bugün İstanbul’da Kısrak ve Sait Akson Koşularında olacak…

Bir ilk olacak…

Sezonun başarılı 3 yaşlı erkek taylarını bir araya getiren Sait Akson Koşusu otoriteler tarafından bir nevi erken final olarak değerlendiriliyor. Koşunun favorisi olarak da Erkek Tay Deneme Koşusunda parlak bir zafere imza atan ve bu yarışta ekürisi Bold Sea Rover ile birlikte piste çıkacak olan Final Dance gösteriliyor.

2200 metre çim pistte koşulacak olan bu önemli mücadeleyi şayet Kurtel Ekürisine ait taylardan biri kazanırsa, yarışçılık tarihinde bir ilk yaşanacak ve Sait Akson Koşusunu ilk kez bir eküri 3 yıl üst üste kazanmış olacak.

2020 yılında Call To Victory, 2021 yılında ise Real Runner ile Saİt Akson koşularını kazanan eküri bu seneki yarışı da kazanmayı başarırsa, elde ettikleri başarılara bir yenisini daha eklemiş olacaklar.

Bunun yanı sıra dün Ankara’da koşulan Mehmet Akif Ersoy Koşusunu Rage Of The Wind ile kazanan Kurtel Ekürisi, bugün Sait Akson Koşusundan da birincilikle ayrılırsa bir ilke daha imza atacak ve Mehmet Akif Ersoy/Sait Akson koşularında duble yapan ilk eküri olacaklar.

Kurtel EkürisiNews Reporter

1 thought on “Kazanırlarsa bunu başaran ilk Eküri olacaklar!

  1. imparator tjktv müthişte yanındaki kim konuşamıyor bile hiç olmamış lütfen sizler söyleyin bari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir