Keeneland’de ilk alım Abdülsamet Tekin’den…

Amerika Keeneland Kasım Ayı Satışlarında ilk alım at sahibi ve yetiştirici Abdülsamet Tekin’den geldi.

Kum pistte Grup galibi Gold Design’ın sahibi olan başarılı atçı, satışın üçüncü günü ringe çıkan 900 Lot numaralı Sassy Sadie isimli More Than Ready’den gebe olan Malibu Moon kızını 25.000 Dolara ekürisine dahil etti.

Türk atçıların dördüncü günden sonra alımlara hız vermesi bekleniyor.

900 Lot Sassy SadieAbdülsamet Tekin
News Reporter

2 thoughts on “Keeneland’de ilk alım Abdülsamet Tekin’den…

  1. Hayırlı olsun, Maşaallah, külliyyen kalın bir at. Bahtı açık olsun.
    Çok büyük pazar, bizim çok pahalı geçiyor. Sade Dare Devil in kızının fiyatı bizim yıllık toplam at alışverişimizden çok oldu gibi geldi.

  2. Hayirli olsun. Guzel yarişlar koşsun. İşin garip tarafı yurt dışı iyi at alip geliyorsun. Bir iki parlak yarış koşuyor. Sonra buradakilere ayak uydurmaya başliyor. Havasindan mi suyundan mi bilinmez? Turkiye’ de galiba antrenör ekibi yeterli degil. Yeterli bilgi beceriye sahip degil. O ustadindan görmüş o sistemi devam ettiriyor. Bu berikinden görmuş. Şöyle yapiyor. Bilimsel olarak calisan antrenor ekibi bir elin parmaklarini belkide geçmez. Bir suçlu bulmak lazim. Jokey koşturuyor. At sahibi her türlü fedakarlığı bonkörlügü yapiyor. Demek ki ati çaliştiran işini cok iyi yapamiyorlar. Atı yarişa hazirlayamiyorlar. Yurtdisindan hangi sampiyonu getirirsen getir sonucu buna benzer oluyor. Belki de başka bir yerde yanlişlik var. Benim dusuncem yanliş olabilir. Ama işini kesin iyi yapmayan birileri mutlaka var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir