Keleş Ekürisinden Fransa’da 2’incilik…

Türkiye’nin dışında Amerika, Fransa ve İtalya’da da at sahipliği ve yetiştiricilik yapan Vehbi Hakan Keleş’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu 2 yaşlı Ballade Song (2y de Danon Ballade – Folle Blanche, Elusive Quality), Fransa’da start aldığı ikinci yarışında başarılı bir performansa imza atarak ikinci oldu.

Yarış hayatına 11 Temmuz 2020 tarihinde Senonnes pistinde kazandığı yarışla başlayan Ballade Song, 1350 metre mesafeli çim pistteki maiden mücadeleyi genç jokeyi Augustin Madamet ile kazanmayı başarmıştı.

Ballade Song

Ekürinin yurt dışındaki menajerliğini ve danışmanlığını yapan Tarık Tekçe’nin (Turkish Bloodstock) gözetiminde A&G Botti Team tarafından antrene edilen safkan, ikinci yarışına 28 Temmuz 2020 Salı günü Clairfontaine Hipodromunda çıktı.

Çim pistte 1400 metre mesafeli Class 2 sınıfındaki koşuya jokeyi Christophe Soumillion ile katılan erkek tay, koşunun favorisi Darkness (Siyouni) ile düzlükte girdiği mücadeleyi az farkla kaybederek başarılı bir ikincilik elde etti.

Tayın annesi Folle Blanche, İrlanda Goffs 2017 Şubat satışlarından 22.000 €’ya Deep Impact temsilcisi Danon Ballade’ye çekilmek üzere satın alınmıştı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir