Kemal Tamer Koşusunda AKKULA’dan 8 boy fark!

Merhum Mustafa Kemal Tamer anısına 30 Ekim 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus KV-7/DHÖW koşuyu, Soner Sökmen’in sahibi ve yetiştiricisi, Mülayim Anat’ın ise antrenörü olduğu Akkula (5y ka Turbo – Kalebatur, Haberbatur), jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Akkula (Mustafa Çiçek)

6 safkanın katılımı ile 2000 metre sentetik pistte koşulan 77.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı beşinci sırada dönmesine rağmen 200 metre içerisinde dış kulvardan rakiplerine hakimiyetini hissettiren Akkula, sonraki mesafelerde farkı giderek açarak 2’18”86’lık derecesiyle ve 8 boy farkla kolay bir galibiyete imza attı. Sentetik pistte 3 birincilik ve 1 üçüncülükle bu yarışa gelen Berkalp (Ben Anadolu), bir kez daha çok iyi koştuğu bu pistte mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 1.5 boy gerisinde Bütünay (Tamerinoğlu) üçüncü, onun da 4 boy arkasında Rengül (Araslı) dördüncü oldu.

43’üncü startında 9’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Akkula, kariyerinin 4’üncü Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, 2000 metre sentetik pistteki 4’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.097.565 TL’ye yükseltti.

Mustafa Kemal Tamer Koşusu Kupa Töreni 2019

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir