Kemal Tamer Koşusunu DÜŞLEM kazandı

Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurullarında görev almış ve İstanbul Komiserler Kurulu Başkanlığı da yapmış olan merhum Mustafa Kemal Tamer adına 24 Ekim 2018 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen KV-7/DHÖW koşuyu, Ergun Kalabak’ın sahibi, Mustafa Kaya’nın yetiştiricisi ve Yasin Demirkıran’ın antrenörü olduğu Düşlem (4y kk Turbo – Edo, Evren.1), jokeyi Selim Kaya ile 2000 metre sentetik pistte 2’18”06’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Düşlem (Selim Kaya)

4’ü erkek, 4’ü dişi olmak üzere 8 atın start aldığı 4 ve yukarı yaşlı Araplara mahsus mücadelede, son düzlüğe çıktıktan hemen sonra yapmış olduğu etkili sprinti ile düz yolun ortasında rakiplerine üstünlüğünü kabul ettiren Düşlem, sonlarda farkı 3 boya çıkartarak kariyerinin 5’inci birinciliğine imza atarken, aynı zamanda kazancını da 924.600 TL’ye yükseltti. Kaizbert temsilcilerinden Şükrü’nün (Kaizbert) ikinci olduğu yarışta, bir diğer Kaizbert temsilcisi Öncüpınar (Kaizbert) üçüncü, Derin Sultan (Turbo) ise dördüncü oldu.

Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan atın sahibi Ergun Kalabak’a plaketini Sennur Tamer verdi. Şeref Tribünü’ndeki kupa törenine TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya ve davetliler de katıldı.

Kemal Tamer Koşusu Kupa Töreni 2018

MUSTAFA KEMAL TAMER

1920 yılında İstanbul’da doğan Kemal Tamer, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Askerliğini Süvari Subayı olarak yaptı. Çeşitli ilçelerde Kaymakam Vekili olarak görev yapan Tamer, 1940’lı yılların sonunda, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği İkinci Başkanlığı’na seçildi. 1951 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi oldu. 1960 yılında Temsilciler Meclisi Üyeliği’ne seçildi, ancak bu görevinden istifa etti. 1989 yılında İstanbul Komiserler Kurulu Başkanlığı yapan Tamer, Türkiye Jokey Kulübü’nün kuruluş ve 6132 sayılı kanunun hazırlık çalışmalarına katıldı. Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Sekreterlik, Murakıp ve Haysiyet Divanı üyeliklerinde bulundu. Tamer 2009 yılında vefat etti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir