KENOBİ’den İlk Sınıf Koşu Galibiyeti!

3 Yaşlı İngiliz taylarının Klasikler öncesi önemli sınavlarından biri olarak kabul edilen KV-8/S/E Cihangir Koşusu, 3 Mayıs 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşuldu. 12 Tayın start aldığı mücadeleyi Hakan Kefoğlu’nun sahibi, Sebati Duman’ın yetiştiricisi ve menajeri, Tarkan Şit’in ise antrenörü olduğu Kenobi (Kaneko – Çokşeker, Hoy), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

1600 metre mesafeli çim pistteki mücadeleyi 1’37”15’lik derecesi ile kazanan Kenobi’nin yarım boy gerisinde ikinciliği Kayı Ovası (Pan River) elde ederken, mücadeleyi Gold Polat (Kaneko) üçüncü, Rampage (Toruk Macto) ise dördüncü olarak tamamladı.

Kariyerinin 10’uncu startında 4’üncü birinciliğini elde ederken ilk sınıf koşu galibiyetine imza atan Kenobi, böylelikle Erkek Tay Deneme Klasiğine de rezervasyon yaptırmış oldu.

Kenobi (Gökhan Kocakaya)

Kaliteli Familya!

Kenobi‘nin annesi Çokşeker, Hoy kızı olup annesi Çokşeker’in anne familyası Lavinia 1-Pgaraus Vyo vasıtası ile Black Maria isimli kısrağa ulaşır. Black Maria da aynı zamanda Nadas’ın büyük annesidir ve bu kaliteli familya kendini zaman zaman gösterme geleneğini şu an Kenobi de devam ettiriyor gözüküyor.

Kenobi’nin büyük annesi Lavinia I, Court Martial üzerine 3×3 yakın akrabadır ve Court Martial akrabalığının Kenobi’nin soy ağacına müspet etkisinden söz etmek mümkündür.

Kenobi’nin babası Kaneko’nun Tudor Minstrel yoğunluklu bir soy ağacına sahip olduğunu düşündüğümüzde, Tudor Minstrel/Court Martial veya Hyperion/Fair Trial işbirliğinin yıllar geçse de sahne almaya devam ettiğini görmekteyiz. (Muslihiddin Gurup)

Kenobi (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

1 thought on “KENOBİ’den İlk Sınıf Koşu Galibiyeti!

  1. Güzel analiz. Court martial/ Fair trial kısrakları herzaman çok yüksek potansiyel taşırlar. Yakın zamanda Cihanyandı Lütfiye ve Elodie de buna örnektirler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir