Atilla Midillili Koşusunda ULUDAZ zorlanmadı!

Merhum Atilla Midillili adına 3 Mayıs 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan KV-8/S koşuyu, Samet Kadıoğlu’nun sahibi, Şeref Somtürk’ün yetiştiricisi ve Selahattin Mutlu’nun antrenörü olduğu Uludaz (6y de Kaneko – Cruella, Distant Relative), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

1500 metre mesafeli sentetik pistte mücadeleyi 1’31”72’lik derecesi ile kazanan Uludaz’ın 3.5 boy gerisinde ikinciliği Impulsive (Mizzen Mast) elde ederken, mücadeleyi 1 boy geride My Billionaire (Victory Gallop) üçüncü, onun da 5 boy gerisinde Pendragon (Three Valleys) ise dördüncü olarak tamamladı.

Kariyerinin 41’inci startında 12’inci birinciliğini elde ederken ilk kez KV-8 galibiyeti elde eden Uludaz, kazancını da 986.855 TL’ye yükseltti.

Uludaz (Halis Karataş)

Kaneko’nun Habitat ile uyumu!

Merhum Atilla Midilli adına düzenlenen koşuda kazanan Uludaz olurken, babası Kaneko‘ya aynı gün arka arkaya iki sınıf koşu kazandıran bir diğer isim oldu Kenobi ile birlikte…

Burada ilginç olan şeylerden biri de iki Kaneko yavrusunun sınıf koşu kazanımı kadar, her iki atın da kısrak babalarının benzer hatlar oluşudur!

Kenobi’nin kısrak babası Hoy, Habitat‘ın oğlu olup Uludaz’ın soy ağacına baktığımızda onun kısrak babası Distant Relative‘in de Habitat oğlu olduğunu görmekteyiz.

Kaneko’nun Habitat ile uyumu kendini ispatlamış bir durumdur ve daha üst seviyelerde, Nureyev-Sir Gaylord bağlantısında da bunu görebiliriz rahatlıkla… (Muslihiddin Gurup)

Atilla Midillili Koşusu Kupa Töreni 2019
Atilla Midillili Kupası
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir