Kentucky Oaks’u SERENGETI EMPRESS kazandı…

3 Mayıs 2019 Cuma günü Amerika’nın Churchill Downs pistinde koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus 1.250.000 $ ikramiyeli G1 Kentucky Oaks’u, Thomas M. Amoss’un antrene ettiği, Joel Politi’ye ait Serengeti Empress (Alternation – Havisham, Bernardini), jokeyi Jose L. Ortiz ile kazanmayı başardı.

1800 Metre mesafeli Kum pistteki mücadeleyi 1’50”17’lik derecesi ile kazanan Serengeti Empress, kariyerinin 8’inci startında 5’inci birinciliğini elde ederken kazancını 1 Milyon Dolar sınırının üzerinde çıkartmasının yanı sıra ilk G1 galibiyetine de imza atmış oldu.

14 Safkanın start aldığı mücadelede ikinciliği Liora (Candy Ride), üçüncülüğü Lady Apple (Curlin) elde ederken, koşunun büyük favorisi Bellafine (Quality Road) ise ancak 5’inci olabildi.

Anneannesi Dilmaç Ekürisinde…

Kentucky Oaks’u kazanan Serengeti Empress’in annesi Havisham (Bernardini) hiç start almadan damızlığa ayrılmış bir kısraktır. Onun annesi Love Dancing (Salt Lake) ise Arjantin’de G3 galibiyeti bulunan bir kısrak olup 2016 Kasım Goffs Damızlık Kısrak ve Foal satışlarından at sahibi ve yetiştirici Levent Dilmaç adına Teoman Demiröz tarafından 1.000 €’ya boş olarak satın alınmıştır. Satın alındıktan sonra İrlanda’da bırakılan ve 2017 yılında Haatef isimli aygıra çekilen kısrak ardından Türkiye’ye getirilmiş ve geçen sene doru dişi bir tay doğurmuştur.

Teoman Demiröz ve Levent Dilmaç 2016 Yılı İrlanda Goffs Satışlarından Love Dancing’i alırken…
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir