KING BERKAY’dan beklenen galibiyet…

6 Ocak 2024 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Kurtuluş koşusunu, Ali Murat şen’in sahibi olduğu, Ali Murat Şen – Erkan Bingöl tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yeliz Baysal’ın yaptığı King Berkay (7y aa Bosporus – Cybele, Royal Abjar) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Selanik Aslanı (Lion Heart) elde ederken, Zolo Muum (Papa Clem) üçüncü, Oğuzun Rüyası (Native Khan) dördüncü, Altınsima (Kırdemirkır) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk buluşmada gelen birincilik…  

Son startı olan G3 Hasan Basri Karabucak koşusunu ikincilikle tamamlayan King Berkay bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Müslüm Çelik idaresinde iyi start çıkışı ile liderliği alan safkan rakiplerinin önünde düzlüğe de lider olarak çıktı. Düzlükten sonra dışından atak yapan Selanik Aslanı’nın tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık verip beyaz bayrak-ayna galibiyet alırken yeni yıla da birincilik ile başlamış oldu.

News Reporter

3 thoughts on “KING BERKAY’dan beklenen galibiyet…

    1. Sözde atçının yanında. yarış kazançlarını arttırdı. Ne kadar açık ve grup yarışı var kv’ye dönderdiler. Birim fiyatada %100 zam. Bunların kurnazlığı 7.8 sınıftaki çocukların kurnazlığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir