KING MAN GO Ankara Kalesi’ni fethetti…

22 Ekim 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Ankara Kalesi koşusunu, Hüseyin Akarsu’nun sahibi olduğu, Murat Selim Güleşen-Hüseyin Akarsu-Yılmaz Çamlıbel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yaşar Arslanca’nın yaptığı King Man Go (5y da Mendip – Pomerol, Honour And Glory) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Regardless (Captain Rio) elde ederken, Aegean Finale (Not This Time) üçüncü, King Berkay (Bosporus) dördüncü, Vincitore (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

King Man Go (Özcan Yıldırım)

Kariyerinin ilk G1 zaferi…

Bursa’da kazandığı Kv-9 Conkbayırı koşusu sonrası G1 Yıldırım Bayezid koşusu ikinciliği ile bu koşuya iyi durumda gelen King Man Go, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde çok süratli başlayan koşuyu gerilerde takip edip düzlükten ve özellikle 200’den sonra dış kulvardan yaptığı etkili sprint ile kazanmayı başarırken aynı zamanda kariyerinin ilk G1 galibiyetine de imza atmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan King Berkay liderliği alırken ikinciliğe King Farrier girdi. Daha sonra Maratoncu ve Regardless sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de King Berkay liderliğini korurken ikincilikte King Farrier arkalarında Maratoncu ve Regardless ikilisi daha sonra Vincitore ve Aegean Finale şeklinde 800 startı geçildi. 600’de King Berkay halen lider, ikincilikte King Farrier ve Maratoncu hemen arkalarında Regardless olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de King Berkay az farkla lider hemen dışından Regardless’in gerilerden Aegean Finale’nin ve en dıştan King Man Go’nun atakları görüldü. 200’de Regardless liderliği alırken en dıştan King Man Go’nun atakları görüldü. Son metrelerde dışardan çok kuvvetli gelen King Man Go rakibine hakim olup yarım boy farkla ve 1’32″71’lik bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu. 

News Reporter

1 thought on “KING MAN GO Ankara Kalesi’ni fethetti…

  1. Abiş kimmmm Kocakaya Özcan kim daha 1 senedir adı duyulan çocuğu bunlarla kıyaslamakta😀şu kadar kosu kazanıyor filan diyenler Öczanın Gökhanın ilk zamanlarına baksinlar 3-4er kazanıyordu onlarda ama 20 senedir hala zirvedeler bakalım abis 2 sene sonra nerde olacak.nurettin sen mesela apranti iken 4 koşu kazandığı günler var şimdi senede 4 tane kazanıyor nerdeyse abis şu an iyi sadece çok iyi filan değil.m.s.çelikte onun kadar kazanıyor ne eksiği varki.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir