KINGSMAN’den muhteşem kapanış!

2 Yaşlı İngiliz tayları için sezonun en uzun mesafeli Grup mücadelesi ve Gazi Koşusu öncesi tayların mesafeye olan yatkınlıklarının test edildiği ilk önemli sınav olma özelliğini taşıyan G2 Sakarya Koşusu, 17 Kasım 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşuldu. İstanbul Yaz yarış sezonunun son günü 10 tayın katılımı 1800 metre çim pistte koşulan 238.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, Adem İpek’in sahibi ve yetiştiricisi, Ömer Alaçam’ın ise yetiştiricisi olduğu Kingsman (2y de Populer Demand – Fluent, Ultramar), sezonun yıldızı parlayan yeteneklerinden Hışman Çizik ile kazandı.

Kingsman (Hışman Çizik)

Padok alanına geldiğinde geçirdiği mantar hastalığının izleri çok belli olan ve bu durumu yarış öncesinde çeşitli spekülasyonlara sebebiyet veren klas safkan, startını yavaş aldığı koşunun hiçbir yerinde bu durumdan etkilenmedi ve son düzlüğünü muhteşem koştuğu yarıştan 1’49”05 gibi Sakarya Koşularından bugüne dek elde edilmiş en iyi dereceyi gerçekleştirerek 2 boy farkla birinciliğe uzanan isim oldu.

Ankara’dan getirilen ve yarıştaki 3 dişi taydan biri olan Prior (Victory Gallop) parlak bir performans sergilediği mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 1.5 boy gerisinde son 400’de bir ara kazanacak görüntü sergileyen Full Throttle (Mendip) üçüncü, onun yarım boy arkasında ilk Grup yarışına çıkan Prokopi (Australia) dördüncü oldu.

6’ıncı startında 3’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Kingsman, kariyerinin 2’inci Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede çim pistteki 3’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 832.700 TL’ye yükseltti.

Sakarya Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

2 thoughts on “KINGSMAN’den muhteşem kapanış!

  1. Vallahi helal olsun ata. Çok koştu bugün. Bilmiyorum o sorun iyi koşmasını engeller mi ama at süper derece yaptı. Eğer bu problemle bu kadar koştuysa sağlıklı olursa daha çok koşar bu at. Bence seneye call to Victory uzunsa çok rahat geçer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir