KINOWA tarihe geçti!

17 Mart 2019 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda ilk kez G1 statüsünde koşulan ve aynı zamanda İzmir’in ilk G1 koşusu olan Ege Derbisi’ni, Oğuz Dağlaroğlu‘nun sahibi, H. Sinan Serter’in yetiştiricisi ve Tolga Temizer’in antrenörü olduğu Kinowa (6y da Mountain Cat – October Baby, Eagle Eyed), jokeyi Ahmet Çelik ile 2200 metre kum pistte 2’21”58’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı. Baştan sona büyük bir heyecana sahne olan koşuda ikinciliği El Nino (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden Dombra (Perfect Storm) üçüncü, Cooger (Victory Gallop) ise dördüncü olarak ayrıldı.

4 ve yukarı yaşlı 10 İngiliz atının start aldığı 380.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kariyerinin 22’inci ve ikinci G1 galibiyetine imza atarken, İzmir’in tarihindeki ilk G1 birinciliğine adını yazdırarak tarihe geçen Kinowa, daha önce hiç start almadığı ve ilk kez bu yıl koştuğu Derbi’yi güçlü rakiplerinin önünde kazanırken aynı zamanda hem 1900 metrenin üzerindeki ilk birinciliğini elde etti, hem de kazancını 3.517.800 TL’ye yükseltti.

Kinowa (Ahmet Çelik)

Koşu sonrası Şeref Tribününde yapılan törende kazanan atın sahibi Oğuz Dağlaroğlu’na kupasını TJK Yönetim Kurulu ve YKK Üyesi Ahmet Özbelge verirken, TJK Asli Üyelerinden Gür Özbelge jokey Ahmet Çelik’e, Serdar Pedükcoşkun ise antrenör Tolga Temizer’e plaketlerini takdim etti. Kupa törenine Asli üyeler Francesco Sponza ve Zekeriya Aydın ile Şirinyer Hipodromu Müdürü Cüneyt Ertan da katıldı.

Şeref Tribününden önde padok alanına getirilen Kinowa’ya, Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan tarafından İzmir’in tarihindeki ilk G1 koşunun koşulmuş olması vesilesiyle şal takıldı.

G1 Ege Derbisi Kupa Töreni

News Reporter

3 thoughts on “KINOWA tarihe geçti!

  1. HOCAM YANLIŞ OLMUŞ KİNOWA’NIN İLK GRUP 1 YARIŞI DEĞİL.
    ANKARA KALESİ GRUP 1 KAZANMIŞTI.

  2. Zaten Kinowa kariyerinin ikinci G1 İzmir tarihindeki ilk G1 yarışı diyor. İzmir’de ilk kez G1 koşuldu.

  3. İzmirin nüfusu istanbulun üçte biri.istanbulda sürüyle grup 1 yarışı koyup da bunlardan sadece bir tanesini izmire koyanlar esas tarihe geçti.yazıklar olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir