KINOWA’dan bir ‘Üçüncü Zafer’ daha!

22 Şubat 2019 Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi adına düzenlenen 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 koşuyu, 2017 ve 2018 yıllarında da bu koşuyu kazanma başarısı gösteren Oğuz Dağlaroğlu‘nun sahibi, H. Sinan Serter’in yetiştiricisi ve Tolga Temizer’in antrenörü olduğu Kinowa (6y da Mountain Cat – October Baby, Eagle Eyed), jokeyi Ahmet Çelik ile 1400 metre kum pistte 1’26”37’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı. Erhan Yavuz idaresindeki Bedwulf (Yonaguska) 1 boy geride ikinci olurken olurken, bu safkanın 5.5 boy arkasında Alaçatı Ağası (El Salvador) üçüncü, onun da 4 boy gerisinde beklentilerin altında bir performans sergileyen Katmadeğer (Win River Win) dördüncü oldu.

Bu sene Ocak ayında 3’üncü kez kazandığı Güzel İzmir Koşusundan sonra Şubat ayında da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu 3’üncü kez kazanarak önemli bir başarıya imza atan Kinowa, kariyerinin 43’üncü startında 21’inci birinciliğine imza atarken, kazancını da 3.099.800 TL’ye yükseltti.

Kinowa (Ahmet Çelik)

Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde, koşuyu kazanan atın sahibi Oğuz Dağlaroğlu‘na kupasını, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan verdi. Törene, İzmir İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Cemil Çumak, TJK Asli Üyeleri Zekeriya Aydın, A. Serdar Pedükcoşkun ve İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan da katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu Kupa Töreni 2019

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir