Kısrak koşusu için bir bilet de CONTINUOUS’un…

13 Mayıs 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus A2 Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Günü koşusunu, Özlem Ece Karamazı Turan’ın sahibi olduğu, Murat Cavcav tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yaşar Demir’in yaptığı Continuous (3y dd Kaneko – Chantalle, Mountain Cat)  jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lavender (Oğlum Melih) elde ederken, Getto (Lion Heart) üçüncü, Mind And Life (Captain Rio) dördüncü, Mila (Pershing) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…

Yarış hayatına geçtiğimiz yıl Adana’da başlayan Continuous, bu yıl start aldığı ilk yarışı kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapmıştı. Daha sonraki yarışlarında ise bir koşu hariç ilk ikiden düşmeyen safkan, son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grupta takip ederek düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili ataklarla gelip 200’den sonra liderliği alarak kazanırken, hem kariyerinin ilk grup galibiyetini elde etti, hem de Kısrak koşusu için bileti alan isimlerden biri oldu.

King Slayer’in 5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde en dıştan gelen Lavender liderliği aldı. Shield Maiden ikinciliğe girerken daha sonra Anadolu Show ve Getto sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Lavender liderliğini korurken yine ikincilikte Shield Maiden arkalarında Anadolu Show ve Getto ikilisi daha sonra Mind And Life şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Lavender lider, Shield Maiden takipte daha sonra Anadolu Show ve Getto sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Lavender liderliğini korurken içerden Anadolu Show’un ortadan Mind And Life ve Getto’nun dışardan da Continuous’un atakları görüldü. 200’den sonra dıştan kuvvetli gelen Continuous rakiplerine hakim olup, sonlarda içerden tekrar gelen Lavender’in yarım boy önünde ve 1’40”42 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Continuous (Özcan Yıldırım)
News Reporter

2 thoughts on “Kısrak koşusu için bir bilet de CONTINUOUS’un…

  1. Yarışı forse eden at çok iyi bir yarış çıkarmış, sprinti de iyiymiş, biraz geriden takip etse daha iyi sonuç alacağa benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir