Kısrak Koşusunda MANGUSTA sessizliğini bozdu…

9 Haziran 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus sezonun en önemli mücadelesi G1 Kısrak koşusunu, Murat Cavcav’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Savaş Gürkan’ın yaptığı Mangusta (3y kd Native Khan – Chantalle Rua, Mountain Cat) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Look At The Star (Daredevil) elde ederken, Nymphadora Tonks (Luxor) üçüncü, Ohrid İncisi (Myboycharlie) dördüncü, Bosetti (Torok) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk buluşmada gelen zafer…  

Son startı olan G1 Dişi Tay Deneme koşusunu ikincilikle tamamlayan Mangusta, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu orta grubun hemen arkasında takip edip son düzlüğe de en iç kulvardan çıktı ve 300’de Giz’in yer değiştirmesi ile aradığı kulvarı bulmayı başaran safkan 200’den sonra liderliği alarak 2 yarış aradan sonra bu yıl ki ilk zaferine imza atmış oldu.

News Reporter

11 thoughts on “Kısrak Koşusunda MANGUSTA sessizliğini bozdu…

 1. Mangusta geçen sene ki formunu buldu gaziye adaylar dan biri olarak geliyor.
  Look At The Star kazansa G1 koşularda ki en büyük sürpriz olacaktı ayakları düz bassın.
  Nymphadora Tonks – Ohrid İncisi – Bosetti bence Nene Hatun da koşarlarsa daha şanslı olurlar.

  1. Bir notta GİZ için söylemek lazım eğer bu koşuyu kazansa büyük ihtimale Madras arkasından ikinci yada üçüncü favori olarak girecekti ama bellide olmaz 1997 Gazisi gibide olabilir.

 2. Mangusta Gazi koşusunu kazanır mı bilmiyorum ama öyle inatçı karakterli ki…..kolay kolay teslim olmayacaktır. Görünüşe göre Dragon Flame, Madras, Mangusta ve bomba olarak sahipleri inadından vazgeçip çim koşarsa Comeback is Real arasında geçer Gazi……

 3. Mangusta Dişi Tay Deneme de Giz in arkasında ufak bir trafik sorunu yaşamıştı, Ahmet Çelik dikkatli bindi ve hak ettiği bir sonuç aldı tebrikler.

 4. Mangusta gördüğü yarışlardan sonra uzuna çıkınca ben burdayım arkadaşlar dedi. A.Çelik bakalım Severus Snape mi yoksa Mangustayı mı tercih edecek?

  Yarış derecesine takılmayın Madras hızlı giden yarışlarda daha iyi koşuyor gazi olurda hızlı giderse bu Mangusta, Dragon Flame, Severus Snape’e de yarar.

  Çarşamba Günü Son Of Cooger kazanırsa sessiz sedasız Gaziye gelecek o yüzden çarşambayı bir görelim belki onunda şansı olabilir hepsinin ayakları düz bassın.

 5. N.Tonks yarış öncesi gizli favorimdi çokta iyi koştu ama bitiremedi fakat bundan bu kısrak bunların hepsini geçer bana göre…Giz yoruldu birde sert pist ayağına iyi gelmedi bence…Mangusta acayip bir kısrak kır ve baba Native Khan olunca insan acaba demiyor değil…Birde Atahan abi Uzunda ısrarla Look at the Star diyordun o da dün için seni yanıltmadı…Buradan çok iyi kisraklar çok iyi anneler çıkar ilerisi için ama Gazide erkekler 1 adım önde ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir