THE LAST ROMANCE’den tarihi fark!

9 Haziran 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus yılın en önemli mücadelesi G1 Kısrak Koşusunu, Nimet Arif Kurtel’in sahibi, Mozaik Org.Tar.Hay.San.Tic.A.Ş’nin yetiştiricisi ve Orkun Özelcanat’ın antrenörü olduğu The Last Romance (3y dd Tizway – Cumulus, Kingmambo), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

16 Safkanın katılımı ile 2100 Metre çim pistte koşulan 760.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, 1400 startında başa geçip bir daha finiş çizgisine kadar yanına kimseyi yaklaştırmadan 2’09”67’lik derecesi ve 7 boy gibi tarihi bir farkla kazanan The Last Romance’ın ardında ikinciliği Dişi Tay Deneme Koşusu galibi Hürat (Torok) elde ederken, mücadeleden Lucky Foot (After Market) üçüncü, Alpha Kurt (Scarface) ise dördüncü olarak ayrıldı.

10’uncu startında 7’inci kez finiş çizgisini önde geçen The Last Romance, kariyerinin ilk G1 galibiyetine imza attığı bu klasik koşudaki performansı ile mesafe tutabileceğini net bir şekilde gözler önüne sererken, 93.Gazi Koşusun önemli favorilerinden biri olduğunu da ispatlamış oldu.

The Last Romance (Halis Karataş)

Mr.Prospector üzerine 5×3×5 akrabalığı

Dişi atların en önemli yarışı olan Kısrak Koşusunda padokta çok güzel durumu ve dimdik kulakları ile dikkat çeken The Last Romance çok kolay kazanırken, son düzlükte içerde biraz sıkışmasına rağmen Hürat da güzel koştu.

Dişi Tay Deneme de ilk üç sırayı alan isimlerin Kısrak koşusunda da sahne de oluşu itibari ile geçen seneki dişi klasiklerine benzer bir konum meydana geldi bu yılda…

Kısrak koşusunu kazanan The Last Romance, 1-o familyasına mensup olup Kısrak koşusu ikincisi Hürat’ın babası Torok’un da bu familyaya mensup oluşu ilginç soy notlarından biri olsa gerek!

The Last Romance, Mr.Prospector üzerine 5×3×5 akrabalığı dikkat çeken soy notlarından biridir.

Tiznow gibi çok özel bir atın torunu olan The Last Romance, Kingmambo-Summer Squall ve Fappiano gibi çok özel kısrak babalarının yanı sıra, Storm Song gibi çok özel bir kısrağın torunu olmasının hakkını da vermiştir diyebiliriz. (Muslihiddin Gurup)

Kısrak Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir