KIYICI Çiçek gibi…

27 Ağustos 2022 Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Ethem Menderes koşusunu, Onur Türker’in sahibi olduğu, Engin Alagöz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Merve Aydınalp’in yaptığı Kıyıcı (4y ka Kaizbert – Sönmez Esintisi, Birader) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Özalbey (Özhaber) elde ederken, Demir Koza (Kafkas Şahı) üçüncü, Baba Ozan (Demirdelen) dördüncü, Keremşah (Baturşah) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Arka arkaya ikinci Grup zaferi…

Bursa’da kazandığı G3 Vali koşusu sonrası bu kez İzmir’e gelen safkan, son yarışındaki jokeyi Mustafa çiçek idaresinde fazla zorlanmadan kazandığı koşu ile arka arkaya ikinci grup galibiyetini elde etmiş oldu.

Keremşah’ın 2,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde iç kulvardan atak yapan Hadigel koşunun liderliğini alırken, ikinciliğe Yakupbeyli girdi. Daha sonra Özalbey ve Kıyıcı sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Hadigel liderliğini korurken yine ikincilikte Yakupbeyli daha sonra Özalbey ve Kıyıcı şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Hadigel halen lider ikincilik mücadelesi Yakupbeyli ve Özalbey arasında sürerken daha sonra Kıyıcı ve Demir Koza şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Hadigel liderliğini korumaya çalışırken yanından Özalbey’in ve ortadan Kıyıcı’nın atakları görüldü. 200’de ortadan gelen Kıyıcı liderliği aldı. İçerden Özalbey’in atakları olsa da sonlarda farkı 3 boya kadar çıkaran Kıyıcı 2’02″39 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Kıyıcı (Mustafa Çiçek)News Reporter

5 thoughts on “KIYICI Çiçek gibi…

  1. Arap atçılığını kaizbert ve sultan de faust yavruları bitirdi.TİGEM bunlara nasıl pedigri veriyor.Normal atların yanında tabii ki bunlar kazanır.

    1. Her yarışı mı kaizbert ler kazanıyor kaybettikleri yarışlardan sonra kimsenin sesi çıkmıyor kaizbertler yarım kan ise onları geçen atlar safkan İngiliz o zaman onlara da bir yorum yapın

  2. Maalesef kalite Arap atları için epey düştü burda kıyıcı hariç diğer atlar ancak şartlı ve handikap koşarlar

  3. Canım iyi ve gerçek arap yarışlarını izlemek isteyince açıyorum 90ları 2000lerin başını izliyorum kendime geliyorum…Sizde öyle yapın, iyi geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir