KIZIL TÜY seriye bağladı…

Medya ve reklamcılık sektöründe uzun yıllar başarıyla hizmet veren, TJK Yayınları’nın çıkarılmasında ve Medya Merkezi’nin kurulmasında aktif rol alan ve Barbar, Gizmo, Old Bond, Ro-Ro ve Akmeşe gibi safkanlarla önemli başarılar elde eden atçı ve yetiştirici merhum Semiral Bilbaşar adına 8 Aralık 2018 Cumartesi günü ilk kez İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen KV-8/S koşuyu, Hasan Selçuk Ekinci’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Aydın Küçükaksoy’un ise antrenörü olduğu KIZIL TÜY (2yş ke Utopia – Şeker Ayşe, Barnato), jokeyi Özcan Yıldırım ile 1300 metre sentetik pistte 1’16”89’luk derecesi ile kazanmayı başardı.

2 Yaşlı 5 tayın start aldığı koşuda son virajı dördüncü sırada dönen Kızıl Tüy, özellikle düzlüğün ortasından sonra yaptığı güçlü ataklarla rakiplerine kolayca hakim olup finişe kadar olan mesafede farkı 2.5 boya çıkartarak kariyerinin 4’üncü startında üst üste 3’üncü birinciliğine uzanıp sentetik pistteki geçilmezliğini korumayı başarırken, koşuda ikinciliği sezonun bir diğer başarılı ismi Serenity (Tony Montana üçüncülüğü Blanchard (Mali), dördüncülüğü ise Shebeen (Mendip) elde etti.

KIZIL TÜY (Özcan Yıldırım)

Koşu sonrası Şeref Tribünü’nde gerçekleşen ödül töreninde merhumun oğlu Mehmet Bilbaşar, kazanan safkanın sahibine vekâleten Mert Aksoy’a kupasını takdim etti. Törene TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Asli Üyeler Edip Çizmeci, Fahri Narmanlı, Can N. Güven, Levent Dilmaç, Z. Ahsen Kurum ve davetliler de katıldılar.

Semiral Bilbaşar Koşusu Kupa Töreni 2018

SEMİRAL BİLBAŞAR

1 Şubat 1932 tarihinde İstanbul, Sarıyer’de doğan Semiral Bilbaşar, İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdi. Mezun olduktan sonra gazeteciliğe başladı. Küçük yaşta Hafta ve Yıldız Dergileri’nde kendisine yer buldu, daha sonra Hayat ve Ses Dergileri’nde Yazı İşleri Müdürlüğü’ne getirildi. Hürriyet, Milliyet, Tercüman ve Akşam Gazeteleri’nin spor ve magazin bölümlerinde çalıştı. 1963 yılında kendi reklamcılık şirketini kurarak reklamcılık ve pazarlama alanında uzun yıllar başarı ile hizmet verdi. Reklam ve tanıtım sektöründe birçok dünya markasının reklam ve tanıtımlarını yönetti. Bu yıllarda Avrupa Rizzoli Reklamcılık Yarışması’nda ülkemize 2 birincilik ödülü birden kazandırdı. Ayrıca üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği yarışmalarda Mizanpaj Ödülü ve Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. 1941 yılında atçılık sektörüne adım attı. Amatör binicilikle de ilgilenen Semiral Bilbaşar, uzun yıllar İzmit’te kurmuş olduğu çiftliğinde yetiştiricilik yaptı. 1984 yılında Türkiye Jokey Kulübü Üyesi seçilen Semiral Bilbaşar, TYAYS Derneği ve Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulları’nda görev aldı ve SİAYS Derneği Başkanlığı yaptı.

Semiral Bilbaşar, Türkiye Jokey Kulübü yayınlarının çıkarılmasında ve Kulübümüzün Yayın Grubu & Medya Merkezi’nin kurulmasında aktif görev aldı.

1989 yılı Çaldıran Koşusu birincisi olan Barbar’ın yanı sıra Gizmo, Old Bond, Yemeni, Şahmerdan ve Ro Ro yetiştirdiği önemli safkanlar arasındadır. Bilbaşar, 31 Mayıs 2017 tarihi,nde vefat etmiştir.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir